Trądzik: zmora nie tylko nastolatków 

Trądzik to najczęstsze schorzenie, z jakim zgłaszają się pacjenci. I problem ten nie dotyczy tylko nastolatków, których blisko 80% ma kłopoty z cerą. Zmiany trądzikowe mają także osoby dorosłe – mówi dermatolożka, dr Magdalena Łuczkowska. – Plagą dzisiejszych czasów jest bowiem tzw. trądzik późny, czyli przetrwały od młodości (acne tarda), ale też taki, który pojawia się po 25. roku życia (late onset acne). Nawet 30-40% 30-latków cierpi na niedoskonałości skórne, i odsetek ten tylko nieznacznie obniża się w kolejnych dekadach. A zmiany na twarzy to więcej niż problem medyczny: rzutuje na relacje międzyludzkie, bywa przyczyną kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości.

Czy trądzik to problem zabrudzonej twarzy?

To często powielany mit. – Część z nas problematyczną cerę dziedziczy w genach, a za wyrzut trądziku wśród nastolatków odpowiada fizjologiczna burza hormonalna – tłumaczy nasza ekspertka. – Wiemy też, że duże znaczenie ma dieta (zmiany nasila nabiał i produkty o wysokim indeksie glikemicznym) i używane kosmetyki. Najczęstszym grzechem jest sięganie po mocne, wysuszające i podrażniające preparaty. Podstawą skutecznej pielęgnacji jest działanie inteligentne, nie agresywne. Problem niedoskonałości jest bowiem związany nie tylko z nadmiarem łoju, ale i z zaburzeniami jego składu. Gdy robi się lepki to nie wydostaje się swobodnie na powierzchnię. Drugim kluczowym problemem jest nieprawidłowe złuszczanie się naskórka w okolicach mieszków włosowych.

Dobra wiadomość z Centrum Badań i Rozwoju NIVEA

W oparciu o najnowsze badania nad trądzikiem opracowana została innowacyjna formuła Skin Clear: z kwasem glikolowym, salicylowym i niacynamidem. Kwas glikolowy umożliwia prawidłowe złuszczanie się i odnowę naskórka. Kwas salicylowy wnikając w mieszek włosowy wpływa na skład łoju, obniża pH, przez co działa przeciwbakteryjnie. Niacynamid normalizuje pracę naskórka i gruczołów łojowych, łagodzi stan zapalny i przyspiesza gojenie. Wyjątkowe połączenie tych trzech składników – w odpowiednich proporcjach i pielęgnującej formule – pozwala inteligentnie, łagodnie i naprawdę skutecznie walczyć z niedoskonałościami. Że to się udaje, potwierdzają badania kliniczne.

Cztery skuteczne produkty Skin Clear

1. Kurację NIVEA DERMA Skin Clear zaleca się stosować codziennie. Pierwszym jej krokiem, rano i wieczorem, jest Żel Oczyszczający do mycia twarzy. Ma w składzie kwas salicylowy i niacynamid, dzięki którym łagodnie usuwa nadmiar sebum i broni skórę przed powstaniem nowych niedoskonałości.

2. Po oczyszczeniu twarzy i spłukaniu jej wodą wklepujemy w twarz Tonik Normalizujący. Tonik pilnuje wydzielania sebum. Nie zawiera alkoholu.

3. Peeling złuszczający na noc – serce gamy NIVEA DERMA Skin Clear. Zawiera stężone (8%) kwasy: salicylowy oraz glikolowy, które przyspieszają proces odnowy skóry, jak i działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. W połączeniu z niacynamidem oczyszczają skórę – odblokowują pory i ograniczają łojotok, a dzięki złuszczającym właściwościom spłycają widoczność przebarwień i zapobiegają powstawaniu kolejnych.

4.Dwa-trzy razy w tygodniu sięgamy dodatkowo po Peeling przeciwko niedoskonałościom. Zawiera niacynamid i kwas mlekowy, dzięki którym ułatwia obkurczanie porów oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się nowych wyprysków i zaskórników. Wspomaga też usuwanie martwych komórek skóry. Preparat można stosować nie tylko na twarz, ale i na całe ciało.

Zobacz także:

Bezpieczeństwo potwierdzone

Wszystkie produkty linii NIVEA DERMA Skin Clear są przebadane dermatologicznie, a ich skuteczność jest potwierdzona klinicznie. Wyraźne oczyszczenie skóry – i to już po siedmiu dniach – zauważyło 93% respondentów, po czterech tygodniach 93% z nich potwierdziło zmniejszoną widoczność przebarwień. Konsumenci podkreślali też zmniejszenie się problemów z zaskórnikami, wypryskami i zaczerwienieniami, i że ustąpiło poczucie suchości skóry. Wszystkie formuły NIVEA DERMA są wegańskie, a butelki w 98% wykonane z rPET (materiałów pochodzących z recyklingu).

NIVEA DERMA Skin Clear Żel Oczyszczający

· intensywnie oczyszcza pory

· usuwa nadmiar sebum

· zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości

24, 99 zł / 150 ml Rekomendowana cena detaliczna

NIVEA DERMA Skin Clear Tonik Normalizujący

· przywraca równowagę skórze

· usuwa nadmiar sebum

· zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości

24, 99 zł / 150 ml Rekomendowana cena detaliczna

NIVEA DERMA Skin Clear Peeling złuszczający na noc

· usuwa martwe komórki naskórka

· niweluje widoczność przebarwień i zapobiega pojawianiu się nowych

· przyspiesza proces odnowy skóry

· działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie

24, 99 zł / 150 ml Rekomendowana cena detaliczna

NIVEA DERMA Skin Clear Peeling przeciwko niedoskonałościom

· wspomaga usuwanie martwych komórek naskórka

· redukuje wągry i zaskórniki

· odblokowuje pory

· poprawia strukturę skóry

24, 99 zł / 150 ml Rekomendowana cena detaliczna