Agnieszka Chylińska i Kuba Wojewódzki znają się i lubią od lat. Nie dziwi więc, że dziennikarz poświęcił wokalistce sporo miejsca w swojej głośnej książce. Z "Nieautoryzowanej autobiografii" dowiadujemy się m.in., że to właśnie Wojewódzki dziesięć lat temu przyczynił się do zatrudnienia Chylińskiej w jury programu "Mam talent!". Obsadzenie kontrowersyjnej piosenkarki w talent-show okazało się być idealnym pomysłem. Widzowie TVN z marszu docenili jej humor i charyzmę. Autorka hitu "Królowa łez" za swoją pracę w telewizji otrzymała zresztą kilka Telekamer. Wojewódzki z żalem, ale i humorem przyznaje, że z czasem coraz więcej osób zaczęło sobie przypisywać zasługi w tej kwestii.

- Zabawne jest, ze kiedy okazało się, że Agnieszka Chylińska jest strzałem w dziesiątkę, że osobowością jednym mlaśnięciem zjada telewizyjne gwiazdy na śniadanie, to lista osób, które ją odkryły dla jurorowania, wydłużała się w nieskończoność. Nie będę się do tej listy dopisywał, bo i tak wszyscy wiedzą, że to byłem ja - czytamy w "Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia".

Wojewódzki w autobiografii o Chylińskiej

Mocnych cytatów na temat Agnieszki Chylińskiej w książce Kuby Wojewódzkiego jest jednak o wiele więcej. Co ciekawe, można z nich wysnuć wniosek , że wokalistka jest jedną z nielicznych osób w polskim show-biznesie, które Kuba darzy autentycznym podziwem.

- Z Agnieszką Chylińską w moim życiu jest trochę jak z Anką Przybylską. Jest nie do zastąpienia. Gdyby to ode mnie zależało, nazwałbym jej imieniem jedno z lotnisk w kraju. Tak jest ważna i taka odlotowa - napisał w swojej autobiografii Wojewódzki.

Co ciekawe, gwiazdor wręcz nieco utożsamia się z artystką.

- Oboje mamy w sobie coś totalnie niepasującego do naszego bycia publicznego. Jakiś rodzaj smutku i odklejenia. Ścigania się ze swoimi marzeniami bez szans na zwycięstwo. Pomimo tego, co mamy - wyznał dziennikarz w swojej książce.

Wojewódzki o mężach Chylińskiej

Kuba Wojewódzki w swojej autobiografii nie ominął też tematów trudnych i bolesnych. "Król TVN" w książce wspomina o pierwszym mężu Agnieszki Chylińskiej, Krzysztofie Krysiaku.

- Jej pierwszego męża Krzysztofa lubili wszyscy, ale nie wiem czy wszyscy chcieliby mieć takiego męża. (...) Myślę, że miał być dla niej bezpiecznym portem normalności, a stał się bezpiecznym portem nudności - czytamy w książce Kuby.

Dziennikarz nawiązuje też do rzekomo burzliwej relacji artystki z obecnym mężem, Markiem.

- Lubię jej płyty i nigdy nie mam odwagi pytać, ile jest w tym dokumentu z jej życia. Po wysłuchaniu ostatniej, Pink Punk, pomyślałem sobie, że jeśli tymi nagraniami wskazuje człowieka, któremu każe wy*****alać ze swojego życia, to jest to... ona sama - napisał Kuba.

Wspólne zdjęcia Agnieszki Chylińskiej i Kuby Wojewódzkiego znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Agnieszka Chylińska - dzieci, mąż, wiek, wzrost, stare zdjęcia