Księżniczka Charlotte poszła do szkoły

Księżniczka Charlotte w tym roku po raz pierwszy poszła do szkoły. W tym szczególnym dniu towarzyszyli jej książę George oraz dumni rodzice - księżna Kate i książę William.

4-letnia księżniczka Charlotte będzie uczęszczała do prestiżowej Thomas’ School w londyńskiej dzielnicy Battersea, tej samej co jej starszy brat. Szkoła ta jest uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych placówek w Wielkiej Brytanii, a czesne wynosi około 20 tysięcy funtów za rok, czyli około 96 000 zł.

Już w pierwszym roku nauki księżniczka Charlotte będzie uczyła się języka francuskiego, podstaw liczenia, muzyki, rysunku, sztuki, baletu i aktorstwa. Dodatkowo dzieci będą spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu i przyswajać wiedzę na temat ekologii. Szkoła stawia na to, by dzieci od samego początku uczyły się tego, jak czerpać radość z życia i mieć dobre relacje z rówieśnikami.

Księżniczka Charlotte przejęta pierwszym dniem szkoły

Z okazji pierwszego dnia szkoły księżniczki Charlotte, Pałac Buckingham zamieścił filmik z tego wydarzenia. Rodzinę królewską powitała dyrektorka szkoły, która w pierwszej kolejności przywitała się z dziećmi, a następnie z rodzicami. Książę William zdradził, że Charlotte była bardzo przejęta swoim debiutem.

Księżniczka Charlotte przybywa na swój pierwszy dzień w szkole Thomas’s Battersea, dołączając do jej starszego brata księcia Georgea - czytamy we wpisie opublikowanym przez Pałac Kensington na Twitterze obok zamieszczonego filmiku

Księżniczka Charlotte na oficjalnym zdjęciu z pierwszego dnia szkoły

Rodzina królewska na swoim Instagramie udostępniła zdjęcie księżniczki Charlotte i księcia George'a tuż przed wyjściem do szkoły. Widać, że dzieciom humor dopisywał, a przy tym wyglądali niezwykle uroczo w granatowych mundurkach.

Książę i księżna Cambridge z przyjemnością udostępniają poranne zdjęcie księcia George'a i księżniczki Charlotte sprzed Pałacu Kensington - czytamy na Instagramie rodziny królewskiej

Zdjęcie księżniczki Charlotte z bratem skradło serca Internautów. Widać, że George jest dumny ze swojej siostry, a Charlotte jak zwykle ma psotną minkę.