Księżniczka Beatrycze jest w ciąży!

Pałac Buckingham poinformował o pierwszej ciąży księżniczki Beatrycze. 32-letnia wnuczka królowej Elżbiety II i jej mąż, 37-letni biznesmen Edoardo Mapelli Mozzi, spodziewają się dziecka - rodzina królewska ma powiększyć się już jesienią tego roku. Para pobrała się w 2020 roku, w kameralnych okolicznościach. W uroczystości brała udział tylko najbliższa rodzina, w tym Christopher, kilkuletni syn Edoardo z poprzedniego związku:

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Beatrycze i pan Edoardo Mapelli Mozzi z wielką przyjemnością ogłaszają, że spodziewają się dziecka jesienią tego roku. Królowa została poinformowana i obie rodziny są zachwycone tą wiadomością - czytamy w oficjalnym komunikacie Pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta II znów zostanie prababcią

Potomek księżniczki Beatrycze będzie dwunastym prawnukiem lub prawnuczką (płeć dziecka nie została jeszcze podana) królowej Elżbiety II. Wiadomość o ciąży księżniczki Yorku zbiegła się z informacją o drugim dziecku Meghan Markle i Harrego, które ma przyjść na świat w lecie. W lutym tego roku z kolei, matką została siostra księżniczki Beatrycze, Eugenia.