Księżna Monako nie do poznania

Dziesięć lat temu, kiedy Charlene Grimaldi brała ślub z księciem Monako, mówiono, że jest najpiękniejszą księżną na świecie. Niestety okrzyknięto ją również "najsmutniejszą panną młodą” i to nie bez przyczyny. Grimaldi nie uśmiechała się na swoim ślubie i wyglądała na bardzo przybitą. Powód? Na dzień przed ceremonią przyszła panna młoda dowiedziała się, że jej narzeczony notorycznie ją zdradzał i ma nieślubne dzieci. Pływaczka chciała uciec do swojego kraju, jednak została zatrzymana na lotnisku i ślub ostatecznie się odbył. Od tamtego czasu księżna rzadko widywana jest z uśmiechem na twarzy. Niektórzy twierdzą, że to jednak nie efekt zmęczenia i smutku spowodowanego kryzysem małżeńskim, tylko licznych operacji plastycznych. Nie da się ukryć, że z roku na rok twarz księżnej Charlene coraz bardziej się zmienia. Czy to jednak na pewno wina botoksu? 

Charlene Grimaldi – najsmutniejsza księżna świata

Charlene Grimaldi nie miała łatwego życia. Odnosząca sukcesy pływaczka poświęciła swoją karierę dla księcia Alberta. "Rezygnacja z pływania była najtrudniejszą decyzją, jaką podjęłam. Nie byłam emocjonalnie przygotowana do zakończenia kariery" – przyznała księżna w jednym z wywiadów.  Chociaż zrezygnowała z pasji dla miłości, to małżeństwo wcale nie okazało się być najszczęśliwszym etapem w jej życiu. Wręcz przeciwnie. Księżna przed ślubem z ukochanym dowiedziała się, że ten… niedługo zostanie ojcem! Później wyszło na jaw, że książę Monako ma nie jedno, a dwoje nieślubnych dzieci. Ostatecznie para pobrała się 1 lipca 2011 roku. Podczas ceremonii panna młoda nie mogła powstrzymać łez i nie były to wcale łzy radości czy wzruszenia. 

Dlaczego księżna Monako się nie uśmiecha?

W momencie swojego ślubu księżna Monako została uznana za najsmutniejszą księżną świata. Tak niestety pozostało. W 2019 roku wyznała w jednym z wywiadów, że się nie uśmiecha, ponieważ… nie ma ku temu powodu. W tamtym czasie jej ojciec trafił do szpitala w RPA i przeszedł poważną operację, a w ciągu kilkunastu następnych dni straciła dwoje bliskich przyjaciół. Problemy małżeńskie i tęsknota za domem dodatkowo przyczyniły się do pogorszenia stanu księżnej. Do dziś ciężko jest znaleźć zdjęcie księżnej Charlene, na którym ta się uśmiecha.