Meghan Markle jako redaktor brytyjskiego “Vogue`a”: jak zaczął się ten projekt? 

Wrześniowe wydanie magazynu "Vogue" jest uważane za najważniejsze w ciągu całego roku. Zazwyczaj pełno w nim podsumowań, wywiadów z wpływowymi postaciami (nie tylko ze świata mody), a jego okładka jest pod jakimś względem wyjątkowa. Tak stało się także tym razem. Niepowtarzalnego smaczku temu wydarzeniu dodał jednak jeszcze jeden fakt – odpowiada za nie sama Meghan Markle.

Szczegóły na temat projektu poznaliśmy w liście księżnej do czytelników. Okazuje się, że redaktor naczelny Vogue`a, Edward Enninful, zaprosił ją do pokazania się na okładce. Markle zapragnęła jednak stać się większą częścią tego projektu:

Więc zadałam pytanie. Właściwie napisałam i usunęłam to pytanie kilka razy, dopóki nie zebrałam się na odwagę, by naprawdę to zrobić. „Edward… czy zamiast wystąpić na okładce, byłbyś skłonny pozwolić mi gościnne redagować wrześniowy numer?” 

Księżna wyznała, że cała sytuacja była dla niej jednocześnie bardzo stresująca i ekscytująca. Czekając na odpowiedź siedziała na kanapie z dwoma przytulonymi do niej psami. Enninful oczywiście zgodził się z radością i tak zaczęła się trwająca kilka miesięcy współpraca:

Nad parującą filiżanką miętowej herbaty zastanawialiśmy się, jak można rzucić światło na świat pełny codziennej ciemności. Wzniosłe? Oczywiście. Warto było? Bez wątpliwości.

Meghan Markle jako redaktor brytyjskiego “Vogue`a”: na okładce kobiety będące "siłą napędową zmian"

"Światłem”, o którym napisała Markle, stały się zmieniające świat kobiety. To im gościnna redaktor poświęciła cały numer. Na okładce jej własnego projektu widzimy 15 pań, które są dla niej najbardziej inspirujące.

Mam nadzieję, że dzięki “siłom napędowym zmian”, które znalazły się na tych stronach, czytelnicy poczują się tak zainspirowani jak ja. 

Bohaterki wydania są w różnym wieku, mają różne pochodzenie społeczne i etniczne oraz działają w różnych obszarach. Wśród nich znalazły się między innymi: nastoletnia działaczka na rzecz ochrony klimatu – Greta Thunberg, premier Nowej Zelandii – Jacinda Arden, bokserka – Ramla Ali, aktorka oraz obrończyni praw kobiet – Salma Hayek Pinault, pisarka – Chimamanda Ngozi Adichie, główna tancerka Royal Ballet – Francesca Hayward oraz modelka i była uchodźczyni – Adut Akech.

Księżna zdecydowała, że jej wizerunek nie znajdzie się na okładce. Puste miejsce na środku to z kolei lusterko, w którym ma zobaczyć siebie każda czytelniczka.

Meghan Markle jako redaktor brytyjskiego “Vogue`a”: o czym przeczytamy w magazynie? 

Markle chciała, aby wrześniowe wydanie stanowiło idealne połączenie "lekkości” i wiedzy. Znajdziemy w nim zarówno treści lifestylowe, jak i naukowe czy społeczne. Warto wymienić choćby wywiad, który księżna przeprowadziła z Michelle Obamą. Panie poruszyły w nim kobiece tematy, w tym głównie macierzyństwo. Autorem innego wywiadu jest z kolei mąż księżnej, książę Harry. Następca tronu zaprosił do rozmowy słynną brytyjską antropolog, dr Jane Goodall. Większość z nas kojarzy ją zapewne dzięki badaniom nad szympansami, które od lat prowadzi w Parku Narodowym Gombe w Tanzanii. 

Jak na razie najwięcej emocji wzbudził jednak sam list księżnej, w którym znajdziemy jej osobiste wyznanie jako pracującej mamy:

Byłam w 5. miesiącu ciąży, gdy ten proces się rozpoczął, a kiedy ty będziesz trzymać ten numer w swoich rękach, mój mąż i ja będziemy trzymać naszego trzymiesięcznego chłopca w naszych. To był dla mnie bardzo wyjątkowy czas na tak wielu poziomach. Praca z Edwardem i jego zespołem, zarówno podczas mojej ciąży, jak i urlopu macierzyńskiego, odegrała wielką rolę w tym szczęściu – przywilej zostania przyjętą i wspieraną przez ten niesamowity zespół to dla mnie zaszczyt. 

Magazyn trafi do sprzedaży 2 sierpnia. Zamierzacie kupić wrześniowe wydanie brytyjskiego “Vogue`a” pod redakcją Meghan Markle