Jak wyglądało małżeństwo Diany i Karola?

Diana Spencer była jedną z najbardziej kochanych i podziwianych osób ze świata mediów w historii! Gdziekolwiek się nie pojawiała, wzbudzała zachwyt i sympatię. Ludzie kochali ją za łamanie sztywnych reguł panujących na królewskim dworze i odrobinę szaleństwa, jaka cechowała Lady Di. To, jak wielką sympatią cieszy się postać księżnej Diany, pokazuje również najnowszy serial Netflixa „The Crown” przedstawiający dzieje brytyjskiej rodziny królewskiej i kulisy polityki Margaret Thatcher. Mimo tak ogromnej miłości poddanych, sama rodzina królewska, a zwłaszcza Elżbieta II, nie przepadała za pierwszą żoną Karola.

Zobacz też: Netflix. THE CROWN 4. Elżbieta II kontra Margaret Thatcher. Jakie naprawdę były relacje między królową a premier?

Sama Lady Di nie była szczęśliwa, żyjąc na królewskim dworze, a jej małżeństwo z Karolem szybko okazało się tragicznym wyborem. Syn Elżbiety II tak naprawdę wcale jej nie kochał, dopuszczając się wielu zdrad ze swoją wieloletnią przyjaciółką – Camillą Parker-Bowles. Książę Karol podkreślał później, że to właśnie ona była jego jedyną prawdziwą miłością, a do małżeństwa zakochanych nie doszło ze względu na brak aprobaty królowej Elżbiety II. Ukochana księcia była w jego wieku, a królowa szukała dla przyszłego władcy dużo młodszej partnerki. Jednak dużo ważniejszy był fakt, że Camilla Parker-Bowles była już wtedy zaręczona a potem wyszła za mąż za swojego ówczesnego partnera, co stanowczo przekreśliło szansę na ślub z księciem i akceptację jego matki.  Diana godziła się na życie u boku niewiernego męża, ale ciągłe romanse Karola, ogromny stres i brak sympatii ze strony rodziny królewskiej negatywnie wpłynęły na stan psychiczny księżnej. Doszło nawet do tego, że Diana Spencer kilkukrotnie próbowała targnąć się na swoje życie, w tym nawet będąc w ciąży! Patrząc na zdrady męża, sama zaczęła szukać miłości i zrozumienia u boku innych mężczyzn.

Zobacz też: Kobiety księcia Karola. Z kim spotykał się książę przed Dianą Spencer?

Diana Spencer chciała wrócić do Karola?

W końcu, po latach zdrad i nieporozumień, doszło do rozwodu Diany i Karola, który odbył się w sierpniu 1996 roku. Dokładnie rok później, w wyniku tragicznego wypadku samochodowego, zmarła Diana Spencer. Zaledwie miesiąc przed śmiercią wyznała dziennikarce szokującą prawdę o ewentualnym powrocie do byłego męża! Królewska biografka – Tiny Brown twierdzi, że Lady Di bez zastanowienia wybaczyłaby Karolowi, gdyby ten tylko chciał do niej wrócić! W jednym z jej ostatnich wywiadów dla „The Telegraph” księżna wyznała, że ich relacja zaczęła iść w dobrą stronę:

- Pod koniec życia Diany, ona i Karol  byli w najlepszych stosunkach od długiego czasu. Przyzwyczaił się wpadać do Pałacu Kensington, pili herbatę, zamieniali kilka zdań. Nawet się trochę pośmiali. To zdecydowanie ją uspokajało, chłopcy byli starsi. Rozmawiali o swojej pracy charytatywnej. Zaakceptowała Camillę. Diana w końcu zrozumiała, że Camilla była miłością jego życia i nic nie mogła na to poradzić.  Ale powiedziała mi podczas tamtego lunchu, że w mgnieniu oka wróci do Karola jeśli on tego by chciał - opowiada dziennikarka.

Lady Diana całe życie musiała grać rolę „tej trzeciej” w relacji księcia Karola i Camilli Parker-Bowles. Wiele razy próbowała szukać miłości u boku innych mężczyzn, między innymi oficera brytyjskiej armii Jamesa Hewitta, kardiologa Hasnata Khana czy biznesmana Gulu Lalvaniego. Mimo to, wygląda na to, że nigdy tak naprawdę nie przestała kochać swojego byłego męża.

Zobacz też:Księżna Diana czuła się porzucona przez matkę? Trauma z dzieciństwa zaważyła na całym jej życiu