Dla Mamy

BYĆ SZKOTEM. AUTOBIOGRAFIA[Sean Connery]
Albatros
Przedziwna książka. Wątki autobiograficzne mieszają się w niej z... historią Szkocji. Obok pięknych ilustracji są na szczęście zdjęcia z młodości Seana, więc mama będzie zachwycona.

Dla Taty

GOOD NIGHT DŻERZI [Janusz Głowacki]
Świat Książki
Czyli Głowacki pisze scenariusz o życiu Jerzego Kosińskiego. Miks form, prawdziwych i zmyślonych wydarzeń oraz groteskowo-surrealistyczny klimat Nowego Jorku pełnego emigrantów ze Wschodu.

Dla Brata

NIEWIDZIALNE [Paul Auster]

Rebis
Mistrzowska powieść, w której jawa miesza się ze snem, a sen przeradza się w koszmar. Nowojorski student poznaje ekscentryczną francuską parę, co zaważy na całym jego dorosłym życiu. Czyta się jednym tchem.

Dla Chłopaka

KSIĘGA GENEZY [Robert Crumb]
Wydawnictwo Literackie
Uwielbiam Crumba za jego kultowy komiks „Fritz the Cat” z końca lat 60. Tu podjął się kontrowersyjnego zadania opowiedzenia Biblii za pomocą rysunków i chmurek. Niezwykłe dzieło.

Dla Kolegi z Erazmusa

WARSZAWA W OBIEKTYWIE [Paweł Loroch]
Wydawnictwo G+J
Album ze zdjęciami, które ukazują Warszawę taką, jaką jest naprawdę. Idealny prezent, jeśli chcesz zachęcić kogoś do odwiedzenia stolicy.

Dla Narciarza

WIELKI ATLAS NARCIARSKI
Wydawnictwo G+J
Mapki popularnych tras we Włoszech, Francji czy Austrii, a także informacje o egzotycznych stokach w krajach takich jak Pakistan, Nowa Zelandia, Iran, Korea Południowa.