"Książęta": czy nowy serial Netfliksa będzie hitem na miarę "Bridgertonów"? 

"Książęta" zadebiutowały na platformie Netflix 1 lipca, a premiera zrobiła wiele szumu. Dlaczego? Okazuje się, że historie dworu królewskiego to coś, co nieustannie rozgrzewa naszą wyobraźnię. Zdrady, intrygi, romanse, powinności należne stanowisku, przeznaczenie, porywy serca i bunt - produkcja z pewnością spodoba się zarówno fanom royalsów, jak i wielbicielom kina new adults, którzy pokochali takie seriale jak np. "Bridgertonowie"„Szkoła dla elity”, czy „Plotkara”

„Książęta” (Young Royals) to szwedzka produkcja, której twórczynią jest Lisa Ambjörn. W 6-odcinkowej 1. serii zagrały wschodzące gwiazdy ze Szwecji - Edvin Ryding, Omar Rudberg, Malte Gårdinger, Frida Argento, Nikita Uggla, Pernilla August, którym hitowy serial z pewnością otworzy drogę do międzynarodowej kariery. 
 

O czym jest serial "Książęta"? Czy scenarzystów zainspirowała ucieczka Harry'ego z królewskiego dworu?

"Książęta" to historia losów jednego z najmłodszych członków rodziny królewskiej, czyli księcia Wilhelma. Przed nim najtrudniejszy moment - rozpoczęcie nauki w prywatnej, prestiżowej szkole z internatem. Okazuje się, że ta zmiana staje się triggerem dla nastolatka, by zacząć myśleć o tym, czego chce naprawdę, a nie co powinien jako książę. Dodatkowo odkrywa w sobie pragnienia, jakie do tej pory ograniczały go jak królewska etykieta.

My znalazłyśmy kilka wspólnych motywów z historią, który zna każdy fan, i nie tylko, losów brytyjskiej rodziny królewskiej. Główny bohater, zagubiony nastolatek spoglądający spod długich kosmyków włosów przypomina nam księcia Harry'ego - najbardziej zbuntowanego przeciw królewskiej etykiecie syna Diany. Zanim książę ustatkował się przy boku Meghan Markle, głośno było o jego nastoletniej brawurze i imprezowych ekscesach. Poszukiwania swojego miejsca na świecie, zajęły Harry'emu dużo czasu i kosztowały go łatkę "królewskiego buntownika bez powodu". Bo przecież czego może brakować księciu? Okazuje się, że Harry najbardziej ze wszystkiego pragnął wolności i normalności, co doprowadziło go do porzucenia brytyjskiego dworu. Jego decyzja była określana skandalem roku, ale wielu uważa, że Harry po prostu poszedł za głosem serca.

Czy jego historia zainspirowała luźno twórców serialu "Książęta"? 

Zobacz zwiastun: