Książę William ogłasza ekologiczną nagrodę Nobla

Książęca para świadoma kryzysu klimatycznego podjęła działania mające na celu ratunek naszej planety. W ramach swojej fundacji The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge książę William i księżna Kate stworzyli wyjątkową nagrodę Earthshot Prize. Wyróżnienie, które nazywane jest również środowiskowym Noblem, przyznawane będzie osobom, firmom lub instytucjom, które znajdą najlepsze rozwiązanie na uratowanie naszej plany przed katastrofą klimatyczną.

Nagrody nadawane będą w 5 kategoriach - ochrona i odtwarzanie natury, oczyszczanie powietrza, odradzanie oceanów, budowanie gospodarki obiegu zamkniętego oraz naprawy klimatu. Pierwsze wyróżnienia rozdane będą w 2021 roku, a konkurs trwać ma do 2030 roku. Jest to ustanowiona przez fundację data graniczna zmiany dotychczasowego modelu funkcjonowania społeczeństwa, który wyniszcza naszą planetę. 

Nagrodą Earthshot Prize będzie przyznanie zwycięzcy funduszy na realizację zaproponowanych ekologicznych rozwiązań.

O środowiskowej inicjatywie Kate Middleton i Książę William poinformowali za pośrednictwem oficjalnego profilu na Instagramie. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) Paź 7, 2020 o 11:01 PDT

 

Do rady zarządu ekologicznej nagrody Earthshot Prize książęca para zaprosiła znane postacie z całego świata, które biorą aktywny udział w walce na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Wśród nich znajdują się: Sir David Atenborough, Shakira, Cate Blanchette czy Dani Alves.

Zobacz także:

 

Przeczytaj również: Dzieci pozwały Polskę i inne kraje europejskie za wywołanie kryzysu klimatycznego