Przygotowanie do świąt u rodziny królewskiej

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas dla rodziny królewskiej, w którym osoby odpowiedzialne za ich wizerunek mogą pokazać bardziej ludzkie oblicze royals. Tym razem tuż przed świętami, pałac Kensignton opublikował urocze zdjęcia z przygotowań do świąt. Mały książę George miesza świąteczne puddingi pod okiem prababci królowej Elżbiety, dziadka księcia Karola i ojca Williama. Przed pałacem z kolei stanęła już imponująca świąteczna choinka. Księżna Kate Middleton też pokazała się "od kuchni" publikując zdjęcia z przygotowań do świątecznej imprezy charytatywnej relacjonowanej przez BBC.

W mediach pojawiły się też zdjęcia z wyprawy po choinkę, świątecznych dekoracji pałacu, a nawet pierniczków, które Windsorom serwuje na święta ich szef kuchni. Podczas celebracji każdy z uczestników królewskich świąt musi dostosować się nie tylko do etykiety, ale także do specjalnie przygotowanego harmonogramu, który dyktuje określony co do minuty czas spotkań, wspólnych posiłków, a także sposób ubierania się, czyli tzw. dress code.

Rodzina królewska świąteczne tradycje

Wigilię, pierwszy i drugi dzień świąt rodzina królewska spędza tradycyjnie w hrabstwie Norfolk, całą otoczkę i wspólne "śledziki" Windsorowie zaczyną jednak już tydzień przed Wigilią. Jest to też czas pisania odręcznie świątecznych kartek oraz kupowania dla siebie prezentów. Królowa Elżbieta z kolei robi zakupy w Harrodsie, który specjalnie dla niej jest zamykany, tak, żeby mogła w spokoju kupić prezenty dla najbliższych. Tuż przed Wigilią udaje się z kolei z całą królewską rodziną do posiadłości Sandringham z XIX wieku, w której spędzają świąteczny czas aż do Nowego Roku.

Rano w dzień Wigilii członkowie rodziny królewskiej przyjeżdżają do posiadłości Sandringham, a o tradycyjnej godzinie siedemnastej spotykają się przy angielskiej herbacie i ciasteczkach. Wtedy też królowa osobiście wiesza kilka bombek na ogromnej choince.

Do kolacji wigilijnej zasiadają przed dziewiątą wieczorem w, sami, bez dzieci, które spędzają czas z opiekunką w sali obok. Dzieci dołączają do dorosłych dopiero wtedy, kiedy nauczą się specjalnych królewskich manier.

Święta z kolei nie mogą się obyć bez uroczystych mszy w kościele świętej Marii Magdaleny, jedzenia faszerowanego indyka i śpiewania tradycyjnych kolęd. W pierwszy dzień świąt Elżbieta II podsumowuje też rok i wygłasza orędzie do Brytyjczyków. Kolejny dzień świąt to tzw. Boxing Day, podczas którego odbywa się też polowanie na bażanty - książę Harry zachęcony przez żonę Meghan Markle, zrezygnował z uczestnictwa w tej myśliwskiej tradycji rodziny.

Tuż po świętach na Instagramie pojawiają się zapewne kolejne magiczne zdjęcia z "kuchni" Windsorów, ale już teraz można tam co nie co podejrzeć. My jesteśmy świeżo po ostatnim sezonie serialu "The Crown" na Netflix, więc przyglądanie się takim świętom jest totalnie urocze!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on Dec 13, 2019 at 7:55am PST