Książę Louis na Instagramie sir Davida Attenborougha

Sir David Attenborough to ewenement Instagrama i w ostatnim czasie jego niekwestionowana gwiazda. Jeżeli chodzi o szum, jaki wprowadził do serwisu społecznościowego, 94-latek przebił nawet takie gwiazdy jak Jennifer Aniston. Chwilę po założeniu konta najsłynniejszy autor filmów przyrodniczych o charakterystycznym głosie, zdobył ponad 5 mln fanów! Wśród nich jest królewska rodzina – książę William i Kate z dziećmi. Skąd to wiemy?

ZOBACZ TEŻ: Książę William obchodzi 38. urodziny. Z tej okazji Księżna Kate opublikowała urocze zdjęcie z dziećmi

Sir David Attenborough prowadzi konto nie dla popularności - jest już kultową postacią dla wszystkich interesujących się przyrodą i ekologią, Attenborough założył konto po to, by uświadomić szerszej grupie w jakim niebezpieczeństwie i kryzysie ekologicznym jest nasza planeta i by wytłumaczyć, jak możemy ją chronić. W tym celu na koncie @davidattenborough pojawił się cykl filmów, na których znani ludzie zadają pytania swojemu mentorowi, w tym m.in. David Beckham, Billie Eilish i dzieci książęcej pary Kate i Williama. W filmiku nakręconym w ogrodzie pałacu Kensington wzięła udział księżniczka Charlotte i książę George. Jednak to najmłodszy syn, książę Louis podbił serca użytkowników najmocniej. 2,5-letni Louis zapytał słodkim głosem: "Jakie zwierzę lubisz?". Podróżnik odpowiedział chłopcu najpoważniej jak to tylko możliwe:

"Myślę, że najbardziej lubię małpy, ponieważ są takie zabawne! Potrafią wszędzie wskoczyć i nie gryzą. Niektórym się to zdarza, ale jeśli jesteś ostrożny, to nic nie zrobią. Są zabawne i bardzo je lubię. Pamiętaj, że nie możesz mieć małp w domu, ponieważ nie tam mieszkają. Mieszkają w lesie.".

Tym samym świat po raz pierwszy usłyszał głos najmłodszej z pociech książęcej pary.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) Paź 3, 2020 o 5:59 PDT

Sir David Attenborough: dlaczego założył Instagrama?

Znany autor filmów przyrodniczych i właściciel najbardziej rozpoznawalnego głosu na świecie nie założył Instagrama dla zabawy, ale w szczytnym celu. Sir wykorzystuje media społecznościowe, by dotrzeć do ich ogromnej grupy użytkowników i uświadomić im wagę dbania o naszą planetę. Instagram nie jest „naturalnym środowiskiem” 94-letniego przyrodnika, więc w prowadzeniu konta pomagają mu jego współpracownicy z programu „A Life On Our Planet”.


„David Attenborough spędził całe życie podróżując, odkrywając dzikie miejsca naszej planety i dokumentując żywy świat w całej jego różnorodności i cudowności. Był także świadkiem spowodowanych szkód. Uratowanie naszej planety jest teraz wyzwaniem komunikacyjnym. Wiemy, co robić, potrzebujemy tylko woli. Dlatego chcemy udostępnić tę wiadomość na Instagramie. Ponieważ jest nadzieja i razem możemy inspirować zmiany”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez A Life On Our Planet (@davidattenborough) Wrz 24, 2020 o 2:00 PDT