Członkowie rodziny królewskiej nie schodzą z ust opinii publicznej ani na moment. Meghan Markle jest na ustach wszystkich z uwagi na swoją ciążę – ciekawość wzbudza nie tylko najmłodszy następca tronu i wszystko, co z nim związane – od płci, przez imię po wiadomość, kiedy przyjdzie na świat (co do tej ostatniej, w mediach pojawiły się kontrowersje, o których piszemy szerzej tutaj). Media prześcigają się w pokazywaniu kolejnych ciążowych kreacji księżnej i trzeba przyznać, że błogosławiony stan naprawdę jej służy.

Książę Karol i Camilla rozwodzą się?

Uwagę przyciąga także konflikt na dworze – nie od dziś mówi się o tym, że stosunki między Meghan Markle a Kate Middleton są nienajlepsze. Atmosfera jest napięta do tego stopnia, że interweniowała sama królowa. Ale jak się okazuje, to nie jedyny konflikt na dworze królewskim. Świat właśnie obiegła informacja o tym, że książę Karol i Camilla pozostają od dawna w głębokim kryzysie i prawdopodobnie ich wieloletni związek skończy się rozwodem.

Książę Karol chciał odwołać ślub z Dianą? Na jaw wyszły nowe fakty

Trudno dać wiarę tym informacjom – wszak ich miłość sięga korzeniami czasów, gdy książę Karol był jeszcze mężem księżnej Diany. Póki co Pałac Kensington nie wydał żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie, ale jeśli wierzyć doniesieniom zagranicznej prasy, która powołuje się na źródła blisko związane z dworem królewskim, rozwód Camilli Parker Bowles i księcia Karola jest kwestią dni. Niektórzy piszą nawet, że para już podpisała papiery rozwodowe, ale dwór wstrzymuje się z podaniem tej informacji do publicznej wiadomości. I faktycznie, jest kilka rzeczy, które skłaniają ku myśleniu właśnie w ten sposób, np. nieobecność Camilli na kilku ważnych oficjalnych uroczystościach, np. ślubie księżniczki Eugenii, którą tłumaczono niedyspozycją. Dodatkowo Camilla miała ostatnio oświadczyć, iż chce wycofać się z życia publicznego.

Książę Karol i Camilla rozwodzą się – takie pogłoski słyszy się od pierwszych dni po ślubie pary

Inna sprawa, że tę parę, która czekała na to by stanąć na ślubnym kobiercu ponad 3 dekady, „rozwodzono” już w momencie ich ślubu w 2005 roku. Camilli zarzucano m.in., że nie chce zaakceptować faktu, że jedyny tytuł jaki będzie jej przysługiwał, gdy Karol obejmie tron, to „małżonka króla”. Dodatkowo coraz głośniej mówi się o tym, że w obliczu nieporozumień między Meghan Markle i Kate Middleton królowa Elżbieta II nie chce wywoływać kolejnego skandalu wokół monarchii i czeka z ogłoszeniem wiadomości o rozwodzie syna do momentu, aż sytuacja wokół księżnych trochę ucichnie.

Tym samym, na potwierdzenie prawdziwości tezy, że książę Karol i Camilla się rozwodzą, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Oby okazała się nieprawdą!