Książe Harry, wnuk królowej Elżbiety II i amerykańska aktorka, Meghan Markle zaręczyli się w zeszłym miesiącu, jednak oficjalnie poinformowali o tym w poniedziałek. Ślub ma się odbyć na wiosnę 2018 roku. O zaręczynach i swoim związku opowiedzieli w wywiadzie dla BBC. Znamy szczegóły!

Meghan i Harry: jak się poznali?

Okazuje się, że wszystko zaczęło się od... randki w ciemno. W wywiadzie dla BBC para powiedziała dziennikarce Mishal Husain, że poznała się właśnie w ten sposób. Ich wspólny przyjaciel zaaranżował spotkanie na drinka i jak uważa para, zdecydowanie chciał ich ze sobą zeswatać. Sami zakochani niewiele o sobie wcześniej wiedzieli.

Nigdy wcześniej nie oglądałem "W garniturach", nie słyszałem o Meghan i byłem pięknie zaskoczony, kiedy wszedłem do tego pokoju i ją ujrzałem. Ta piękna kobieta po prostu potknęła się i wpadła do mojego życia, a ja wpadłem do jej - wspomina Harry.

Od tego momentu wszystko potoczyło się błyskawicznie. Zaledwie kilka tygodni później para wybrała się na wspólne wakacje do Botswany, gdzie przez kilka dni miała okazję pobyć tylko we dwoje, lepiej się poznać i... spać na afrykańskiej sawannie pod gołym niebem. Czy może być coś bardziej romantycznego?

Od tego moment Harry i Meghan wiedzieli, że rozpoczęło się dla nich coś szczególnego, co jednak, z racji odległości jaka ich dzieli, będzie wymagało sporo wysiłku i pracy.

Udało nam się znaleźć naprawdę dużo czasu, by po prostu ze sobą pobyć, móc się dobrze poznać. To nas bardzo zbliżyło. Nigdy nie dopuściliśmy też do sytuacji, by nie widzieć się przez dłuższy okres czasu. Dwutygodniowe rozłąki to najdłuższe, co pamiętam. Mimo, że żyliśmy w związku na odległość, to po prostu staraliśmy się, żeby to wyszło - mówi dla BBC Meghan.

Jak wyglądały zaręczyny Księcia Harrego i Meghan Markle?

Para opowiada również jak wyglądały same oświadczyny. To był domowy, "przytulny" wieczór, który para spędzała w Nottingham Cottage w Pałacu Kensington przygotowując kolację w postaci pieczonego kurczaka.

To było tak słodkie, naturalne i bardzo romantyczne... Harry uklęknął i tak naprawdę ledwo dałam mu skończyć mówić. "Czy mogę już powiedzieć tak?" przerwałam - mówi Meghan.

Z opowiadań pary widać, że musiała być to niezwykła chwila. Na tą okazję Harry samodzielnie zaprojektował dla Meghan pierścionek! Pierścionek zaręczynowy Meghan składa się z diamentu z Botswany i elementów biżuterii Księżnej Diany. Diamenty w pierścionku mają pochodzić z bransoletki lub broszki Lady Di.

Były pocałunki i przytulanie, a ja ciągle miałem w ręku pierścionek. Czy mogę dać Ci chociaż pierścionek? powiedziałem w końcu, na co Meghan odpowiedziała "Oh, tak, pierścionek!" jakby zupełnie zapomniała o jego istnieniu - śmieje się Harry.

Już nie możemy się doczekać ich ślubu! Czy Wam też Meghan i Harry wydają się być najsłodszą para?

Zobacz także: