Książę Harry i Meghan Markle: data ślubu została ogłoszona

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że ślub księcia Harryego i Meghan Markle odbędzie się na wiosnę. Właśnie Pałac Kensington na oficjalnym koncie na Twitterze ogłosił, że ślub księcia Harryego i Meghan Markle odbędzie się  19 maja 2018 roku. Komunikat brzmi: 

Jego Królewska Wysokość Książę Henryk z Walii i Pani Meghan Markle pobiorą się 19 maja 2018 roku. - czytamy w oficjalnym komunikacie Pałacu Kensington

Ślub księcia Harryego i Meghan Markle będzie dla Brytyjczyków wielkim wydarzeniem, podobnie jak ślub Williama i Kate. Zresztą fani książęcej pary z całego świata już planują zakup biletu na to wydarzenie.

Książę Harry i Meghan Markle: znamy szczegóły ślubu

Uroczystość zaślubin będzie miała miejsce w Kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor. W tym miejscu ślub brali m.in. kuzyn Harry'ego Peter Philips i Autumn Kelly, a także książę Karol i Camila Parker-Bowles. Przed uroczystością Meghan Markle, która jest protestantką, ma zostać ochrzczona w obrządku anglikańskim. Para książęca chce zachować maximum prywatności i jak tylko możliwe zapobiec medialnemu szumowi.

Wiadomo już, że świadkiem na ślubie Harryego ma zostać jego brat William. Teraz czekamy na informację, kto zostanie świadkową i jak będzie wyglądała suknia ślubna  Meghan Markle.

Książę Harry i Meghan Markle: gdzie zamieszka książęca para

Wiadomo, że książęca para zamieszka w Pałacu Kensington w Londynie, gdzie mieszkają już książę William i księżna Kate z dziećmi. 

Jak widać Pałac Królewski w pierwszej połowie roku zapełni się najpierw bliźniakami Kate i Williama, a później nowożeńcami Meghan i Harrym.