Książę George następcą tronu?

Książę George pomimo młodego wieku jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu. Tuż przed nim jest jeszcze dziadek Karol, Książe Walii oraz ojciec Wilhelm, Książe Cambridge. Mimo to ze względu na swój wiek Książę George zdecydowanie częściej myśli o zabawie niż piastowaniu obowiązków, wynikających z tytułu przynależności do rodziny królewskiej. Idealnie uchwyciła to na zdjęciach z urodzin George'a, autorka zdjęć i mama dziecka, Księżna Kate.

Książę George - edukacja podstawą grafiku dnia

Pomimo wspomnianego wyżej młodego wieku najstarszy syn Księżnej Kate uczęszcza do szkoły, w której liczba przedmiotów może wielu zaskoczyć. Mały chłopiec pobiera nauki z wielu rozległych dziedzin. Uczy się nauk ścisłych, języków obcych takich jak angielski i francuski. Ponadto ma lekcje z geografii, historii, religii. Za jego prawidłową koordynację ruchową odpowiada instruktor dający lekcje baletu, a opanowanie na scenie i sztukę wystąpień publicznych Książe George ćwiczy na zajęciach z aktorstwa. Ponadto w placówce tej dzieci uczone są nowych technologii, posługiwania się m.in. komputerami i funkcjonalnego wykorzystywania tych urządzeń. Dzieci z klasy Georgea nie mogą narzekać na brak obowiązków w szkole. Placówka Thomas's Battersea mieści się w Londynie. Rodzina królewska płaci ok. 30 tysięcy złotych za semestr nauki Georgea.

Książę George - restrykcje od najmłodszych lat

Niejedno dziecko mogłoby pozazdrościć szkoły, w której uczy się Książę George. Co więcej, warunki życia, w których ma okazję dorastać również są nadzwyczaj imponujące dla człowieka o przeciętnym statusie materialnym. Mimo to warto również przeanalizować restrykcje, jakie są narzucane na Georgea już od najmłodszych lat. Jego życie nie tylko wiąże się z wygodami i przywilejami. Przede wszystkim Książe George musi szczególnie uważać na gry, w których uczestniczy ze swoimi rówieśnikami. Dziecko z rodziny królewskiej nie może brać udziału w zabawach, w których przewija się motyw kłamstwa lub manipulacji. Samo brzmienie idei jest szczytne, jednak po dogłębnej analizie można wnioskować, że większość dziecięcych gier polega na tym, aby wprowadzić w błąd przeciwnika i dzięki temu wygrać. Mowa tu np. prostych grach w karty.

Książę George - zdjęcia z urodzin, a social media

Książę George, który ma dopiero sześć lat być może obecnie nie odczuwa braku swobody działania w social mediach. Księżna Kate na bieżąco stara się publikować zdjęcia z życia dzieci, jak np. te z urodzin Georgea jednak zawsze są to fotografie starannie wyselekcjonowane i w dobrym guście. Warto zwrócić uwagę na fakt, że George wraz z wchodzeniem w wiek dojrzewania nie będzie mógł sobie pozwolić, jak większość rówieśników na swobodne prowadzenia profilu np. na Facebooku lub Instagramie. W tym miejscu można dyskutować, czy jest to jedynie konsekwencja życia w rodzinie królewskiej, czy może ograniczanie jego woloności. W każdym razie Książę George będzie musiał się do tego przystosować i nie podlega to negocjacjom.