Niespełna 9-letni książę George po raz pierwszy zasiadł w królewskiej loży na finale Wimbledonu. Najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate z nieskrywaną przyjemnością obserwował starcie Novaka Djokovica i Nicka Kyrgiosa. Chłopiec, jak znaczna część swojej rodziny, jest ogromnym fanem sportu. W ubiegłym roku miał już okazję podziwiać z trybun finał Euro 2020.

Książę George pierwszy raz na Wimbledonie

Na finał Wimbledonu książę George przybył z mamą. Najpierw przywitali się z Ianem Hewittem, prezesem Wimbledonu, a następnie zasiedli w loży królewskiej, gdzie czekał już na nich książę William. Książę George na meczu bawił się świetnie. Księżna Kate omawiała z synem poszczególne elementy spotkania, czym George wydawał się być szalenie zainteresowany. I nic dziwnego - chłopec podobnie jak rodzice, jest wielkim fanem tenisa, a do tego uczy się grać. Kilka lat temu Kate i William podarowali mu rakietę, a kilku lekcji udzielił mu nawet gwiazdor tej dyscypliny, Roger Federer. 

Książę, podobnie jak rodzice, na wydarzeniu pojawił się w eleganckim stroju. Miał na sobie garnitur i krawat w paski. I chociaż próbował zachowywać się poważnie, fotoreporterzy uchwycili wachlarz min, które zaprezentował. Po finale chłopiec miał okazję w towarzystwie rodziców porozmawiać ze zwycięzcą turnieju - Novakiem Djokovicem, który dał mu nawet potrzymać swoje trofeum.

Większość internautów była pod wrażeniem grzecznego zachowania i eleganckiego wyglądu księcia George'a. "To była cudowna niespodzianka zobaczyć księcia George'a na Wimbledonie po raz pierwszy!", "Książę George wyrasta na przystojniaka!", "Super było zobaczyć to, jak książę George chłonie atmosferę Wimbledonu. Przystojny, młody dżentelmen" - pisali pod postem opublikowanym przez rodzinę królewską po finale Wimbledonu.

Część osób zwróciła natomiast uwagę głównie na strój księcia. 

"Biedny George musi nosić garnitur i krawat w tym upale", "Cudownie było go zobaczyć, jest uroczym chłopcem, ale garnitur? Musiał się gotować...", "Miło was wszystkich widzieć, ale... George wyglądałby na szczęśliwszego w koszulce, a nie w krawacie i marynarce"  - czytamy pod tym samym postem.

A wy, co myślicie o looku George'a? Zdjęcia z finału Wimbledonu znajdziecie w galerii pod artykułem.

Zobacz także:

CZYTAJ TAKŻE: