Choć jego poczynania już od lat śledzą w sieci miliony osób, to wielu Polaków dopiero niedawno dowiedziało się, kim jest Krzysztof Gonciarz. Wszystko za sprawą jego głośnej akcji z busem. "Każdy może obkleić ciężarówkę i gadać głupoty. Nie do wiary, że to jest legalne" - m.in. taki napis znalazł się na pojeździe, którym youtuber przemierzał w sierpniu ulice Warszawy. Była to jego odpowiedź na furgonetkę oklejoną fałszywymi hasłami na temat społeczności LGBT. Dlaczego to zrobił?

Od pewnego czasu mieliśmy w Warszawie rosnące napięcie pomiędzy dwoma stronami i eskalację agresji. No i kilka dni temu wpadłem na taki pomysł, żeby zrobić coś, co przebije balonik tego strachu. Będzie zabawne, sprawi, że ludzie się uśmiechną i troszkę zluzują. Z jednej strony jest to pewien manifest, ale z drugiej nie jest to skierowane przeciwko nikomu - wyjaśnił zamysł swojej akcji w wywiadzie dla WP.

ZOBACZ: Krzysztof Gonciarz stworzył własny bus w odpowiedzi na ciężarówki Pro-Prawo do Życia

Kim jest Krzysztof Gonciarz?

Krzysztof Gonciarz przyszedł na świat 19 czerwca 1985 roku - w tym roku skończył więc 35 lat. Pochodzi z Krakowa, gdzie skończył studia na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2014 roku mieszka w stolicy Japonii. To właśnie w Tokio założył swoją własną firmę o nazwie Tofu Media, która zajmuje się produkcją materiałów wideo.

W sieci znany jest przede wszystkim jako twórca dwóch kanałów na YouTube: "Krzysztof Gonciarz" oraz "Zapytaj Beczkę". Obydwa kanały subskrybuje w sumie już niemal 1,9 mln użytkowników serwisu. Dużą popularność i uznanie przyniosły mu m.in. jego filmy z podróży.

Krzysztof Gonciarz ma w swoim dorobku także kilka książek, w tym wywiad-rzekę pt. "Krzysztof Gonciarz – Rozum i godność człowieka", oraz inne pozycje: "Webshows: Sekrety wideo w internecie”", "U Mad? The Internet’s Guide to Idiots" czy „Wybuchające beczki – zrozumieć gry wideo".

W lipcu 2019 roku wystawił własny wernisaż w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" w Krakowie, co daje mu tytuł pierwszego polskiego youtubera z własną wystawą w galerii sztuki.

Krzysztof Gonciarz - dziewczyna

Razem ze swoją byłą partnerką współtworzył także kanał "TheUwagaPies", na którym znajdują się ich relacje z życia w Tokio. Gonciarz i Kasia Mecinski z kanału "Fifty Na Pol" byli parą przez cztery lata, ale postanowili tego nie upubliczniać. O swoim związku opowiedzieli widzom już po rozstaniu.

Krzysztof Gonciarz - Instagram

Krzysztof Gonciarz cieszy się także sporą popularnością na Instagramie. Profil twórcy (@kgonciarz) ma tam już ponad 377 tysięcy obserwatorów.

Zobacz zdjęcia Krzysztofa Gonciarza w naszej GALERII.