Krystyna Loska obchodzi 85. urodziny. Zobacz archiwalne zdjęcia ikony telewizji!

Krystyna Loska, Edyta Wojtczak, Bogumiła Wander i Jan Suzin byli ikonami telewizji lat 70. i 80. Stali się wzorcem dla kolejnych pokoleń prezenterów telewizyjnych i pielęgnowali starą dobrą szkołę konferansjerki pełnej klasy i kindersztuby. Krystyna Loska była jedną z największych ulubienic publiczności. Od kiedy pojawiła się w telewizji, wszystkie Polki chciały się czesać "na Loską". Zawsze nienagannie ubrana, recytowała wszystko z pamięci. Była zawsze perfekcyjnie przygotowana, a jej uśmiech rozlewał ciepło na widzów po drugiej stronie ekranu. Jej córka, Grażyna Torbicka, poszła w jej ślady, kontynuując sztukę dziennikarstwa, jakiej dziś już trudno szukać w mediach. Krystyna Loska u szczytu sławy była ikoną i jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich gwiazd. Dziś kończy 85 lat.

Krystyna Loska: kariera w telewizji w cieniu plotek

Na szklanym ekranie Krystyna Loska zadebiutowała jako spikerka w 1962 r. Marzyła, że zostanie aktorką, ale jej plany przerwała ciąża po drugim roku studiów. Po latach w jednym z wywiadów przyznała, że nie żałuje tej decyzji - uważała, że "nikt nie zastąpi dziecku mamy".

17 października 1972 przeprowadziła się z rodziną do Warszawy i zaczęła pracę prezenterki w Telewizji Polskiej. Złośliwi zarzucali jej uległość wobec panującej władzy, której miała zawdzięczać angaż w TV. Krystyna Loska wielokrotnie tłumaczyła, że w stolicy znalazła się przez męża, który z powodu choroby musiał zamienić miejsce pracy z Ministerstwa Górnictwa w Katowicach, na Państwową Radę Górnictwa w Warszawie. W telewizji pracowała 33 lata i choć od czasu, gdy przeszła na emeryturę minęło również prawie 3 dekady, to dla wielu pozostaje ikoną szklanego ekranu i częścią jego historii.

Zobacz zdjęcia Krystyny Loski w naszej GALERII poniżej: