Krystyna Czubówna wyznała, że była molestowana

Krystyna Czubówna zdobyła się na bardzo szczere wyznanie. Znana dziennikarka i lektorka filmów przyrodniczych w wywiadzie dla Wideoportalu poparła akcję #MeToo i sama przyznała, że w młodości doświadczyła molestowania seksualnego: "Przerobiłam taką sytuację na własnej skórze i to nie jeden raz".

Jak mówi Krystyna Czubówna, do "niepokojącego przekraczania granic" dochodziło w telewizji, kiedy pracowała tam jako młoda dziennikarka: "Adoracje, czasami to się wszystko odbywało bardzo kulturalnie. Nie życzyła sobie pani tego, ale ma pani do czynienia ze zwierzchnikiem. A więc inteligentnie odbija się tę piłeczkę. Raz, drugi, trzeci, dziesiąty. Ale ponieważ te nagabywania są coraz intensywniejsze, nie ustają, ja byłam doprowadzenia do takiej sytuacji, że musiałam powiedzieć wprost, co myślę na temat takiego zachowania."

Kiedy Krystyna Czubówna postanowiła sprzeciwić się takiemu zachowaniu, straciła pracę i przez kilka lat nie była nigdzie angażowana.

Skutkowało to tym, że przez wiele miesięcy nie byłam angażowana do pracy. - wyznała Krystyna Czubówna

Krystyna Czubówna popiera akcję #MeToo

Krystyna Czubówna jak najbardziej popiera akcję #MeToo, zwłaszcza, że sama doświadczyła molestowania seksualnego przed laty. Dziennikarka uważa, że bardzo dobrze się stało, że w końcu nadeszły takie czasy, że na jaw wychodzą takie skandale, a i negatywni bohaterowie zostają rozliczani ze swoich czynów.

Krystyna Czubówna jest kolejną osobą publiczną w Polsce, która przyznała się do molestowania seksualnego. Wcześniej zrobiły to Paulina Młynarska, Anna Mucha, Julia Kamińska.