Urodziny Księcia Andrzeja – kiedy wypadają i jak będą wyglądać?

Okrągłe 60. urodziny Księcia Andrzeja wypadają 19 lutego i to wtedy rodzina królewska planuje zasiąść do wspólnego, uroczystego obiadu z tej okazji. Najprawdopodobniej decyzja w tej sprawie zapadła po wywiadzie jakiego udzielił Książę Andrzej dla BBC, w którym wypierał się znajomości z kobietą, która oskarża go m.in. o gwałt. Królowa Elżbieta ubolewa nad faktem tej afery, która godzi w wizerunek rodziny królewskiej.

Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety oskarżony o gwałt?

Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety został oskarżony o molestowanie i gwałt na 16-letniej Virginii Giuffre Roberts. Miał tego dokonać w lata 1991 – 2002. Kobieta traumatycznie wspomina ten czas. Mówi, że była niczym zabawka wypożyczana bogatym mężczyznom. Najczęściej takim, którzy robili międzynarodowe kariery. Wsród nich Virginia wskazała syna królowej Elżbiety. Dodała, że jest pewna, iż jej oprawca „wie co zrobił”. Przyznała też, że bardzo bała się odmawiać lub stawiać jawny opór, ponieważ była świadoma jak bardzo wpływowi są mężczyźni, którzy wykorzystywali ją na tle seksualnym. Początkowo zarówno książę, jak i Pałac Buckingham zaprzeczali tym doniesieniom. Nie można jednak uznać tych oświadczeń za w pełni prawdziwe, jako że kłócą się one z dowodami zebranymi przez amerykańskich śledczych. Książę Andrzej zaprzeczał zarzutom o jakiejkolwiek znajomości z głównym podejrzanym, Jeffrey’em Epsteinem, jednak ujawniono zdjęcia, na których znajdują się obaj mężczyźni. Obciążające dla księcia Andrzeja są również zdjęcia, na których syn królowej Elżbiety widnieje z 16-letnią wówczas dziewczyną, która teraz go oskarża.

To nie miało miejsca. Mogę kategorycznie powiedzieć, że to się nigdy nie stało – stwierdził. – Co więcej, nie pamiętam, bym kiedykolwiek poznał tę panią.  Jestem przekonany, że nigdy nie byłem z nią w klubie. Jest wiele rzeczy, które są nieprawdziwe w tej historii, a jedną z nich jest fakt, że nie wiem, gdzie znajduje się ten bar. Nie piję alkoholu. Nie wydaje mi się, że kiedykolwiek kupiłem tam drinka. (Ofiara twierdzi, że przed kontaktem seksualnym wspólnie imprezowali w klubie)