Królowa Elżbieta II nie nosi już żałoby?

Królowa Elżbieta II niedawno pochowała swojego męża, Księcia Filipa. Cały świat pogrążył się w żałobie, dla koronowanej głowy nie trwała ona jednak długo. Elżbieta znana jest ze swojego żelaznego podejścia do obowiązków, jakie pełni na dworze oraz silnego charakteru. Nie zrezygnowała z przyjęcia dwóch ambasadorek, które pojawiły się na wirtualnej audiencji. Jednak największe kontrowersje wzbudził strój królowej.

Królowa Elżbieta II roześmiana podczas audiencji

Elżbieta przyjęła na spotkaniu ambasadorkę Łotwy i ambasadorkę Wybrzeża Kości Słoniowej. Obie kobiety pojawiły się u niej, by przedstawić list, który odwołuje ze stanowiska ich poprzedników i list uwierzytelniający na stanowisku je same. Podczas spotkania królowa ubrana była w kwiecistą, jasną bluzkę, w której dominowały biel, zieleń i fiolet. Całość stroju dopełnił perłowy naszyjnik, kolczyki oraz diamentowa broszka w kształcie kwiatu.
 

Mediom nie umknął też szeroki uśmiech, z jakim Elżbieta powitała obie polityczki. „Daily Mail” zaznaczył, że 10 dni po pogrzebie męża królowa jest już roześmiana i pełna wigoru. Nie jest to pierwsze oficjalne spotkanie, w którym królowa zdecydowała się uczestniczyć bezpośrednio po śmierci męża, jednak pierwsze, z którego pokazano zdjęcia. Wcześniej Elżbieta wzięła udział w ceremonii przejścia na emeryturę byłego lorda szambelana, hrabiego Williama Peela, który piastował to stanowisko od 2006 r., która miała miejsce zaledwie 4 dni po pogrzebie jej męża.

Czy królowa zdążyła pogodzić się ze swoją stratą? A może mimo wewnętrznej żałoby nie pozwala sobie na okazywanie emocji na forum i pragnie, aby życie publiczne jak najszybciej wróciło do normy? O ile ją znamy… raczej tego nie skomentuje.