Królowa Elżbieta II żegna męża we wzruszającym wpisie

W Wielkiej Brytanii trwa żałoba narodowa po śmierci 99-letniego księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II. Małżeństwo monarchów przeżyło ze sobą 70 lat, nietrudno domyślić się więc jak mocno stratę tę przeżywa Elżbieta II. Mimo wielu kontrowersyjnych zdarzeń w przeszłości, książę Filip cieszył się ogromnym szacunkiem i zaufaniem żony, co niejednokrotnie sama podkreślała. Na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej pojawił się też wzruszający wpis, w którym zacytowano piękne słowa królowej Elżbiety II z 1997 roku:

On był po prostu moją siłą i nią pozostał przez te wszystkie lata. A ja i cała jego rodzina, ten i wiele innych krajów, mamy wobec niego dług wdzięczności – powiedziała wtedy władczyni Wielkiej Brytanii.

Do Pałacu spływają setki tysięcy kondolencji, można wysłać je na oficjalnej stronie royal.uk, poprzez specjalnie stworzony formularz. 

Książę Filip odszedł w wieku 99 lat

Świat wstrzymał oddech kiedy w lutym książę Filip trafił do szpitala. Początkowo powodem miała być infekcja, jednak okazało się, że monarcha musi przejść poważną operację serca i spędzić w placówce ponad miesiąc. Książę wrócił do domu tuż przed świętami i jak donoszą media, odzyskiwał zdrowie - miał nawet udać się z żoną na spacer. W sobotę 9 kwietnia media obiegła jednak tragiczna wiadomość - książę Filip zmarł w zamku Windsor. Królowa Elżbieta II do końca czuwała przy mężu i uszanowała jego wolę - monarcha nie chciał być ponownie hospitalizowany.