Wanessa Bąkowska ma 12 lat. Dziewczynka urodziła się z Zespołem Downa i wielkim talentem artystycznym. Jej największą pasją jest malarstwo - na swoim koncie ma już ponad 150 obrazów i kilka wystaw. Ostatnio spełniła jedno ze swoich marzeń - teraz rozpisują się o nim media. Nastolatka jedno ze swoich dzieł wysłała do królowej Elżbiety II, a monarchini podziękowała jej za nie w specjalnym liście. Taką wiadomość chyba każdy chciałby otrzymać!

Dziewczynka z Polski dostała list od Królowej Elżbiety II. Kim jest Wanessa Bąkowska?

Wanessa marzyła, aby jedno ze swoich dzieł podarować brytyjskiej królowej. Była niezwykle zdeterminowana - o pomoc poprosiła rodziców i nauczycielkę angielskiego, która przetłumaczyła załączony do obrazu list od dziewczynki. Zdjęcie odręcznie napisanej wiadomości dziewczynka udostępniła na swoim facebookowym profilu:

Wasza Wysokość. Nazywam się Wanessa. Mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli oraz przyjaciół. Moja mama ma na imię Karolina, tata Rafał, brat Alan a siostra Nutka. Mocno ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Mimo to maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to „Ziemia”. Pozdrawiam z Polski.

 

Odpowiedź była dla niej miłym zaskoczeniem:

Marzenia są po to, aby je spełniać. Dzisiaj dostałam odpowiedź na mój list od Królowej Elżbiety - napisała Wanessa na Facebooku.

List napisany był przez asystentkę królowej Elżbiety II. Wynika z niego, że dzieło małej artystki trafiło w ręce monarchini, a wiadomość od dziewczynki niezwykle ją poruszyła:

Królowa poprosiła mnie o wysłanie listu i podziękowanie Ci za przepiękny obraz. Była ogromnie poruszona tym, że chciałaś opowiedzieć jej o swoim życiu w Polsce. Bardzo jej się podoba obraz Ziemia – czytamy w odpowiedzi nadesłanej z Zamku Windsor.

List Wanessy do królowej, jej odpowiedź oraz fotografię obrazu wysłanego do Pałacu Buckingham znajdziecie w naszej galerii

Zobacz także: