Królowa Elżbieta wraca myślami do księcia Filipa

Wraz z początkiem roku do mediów trafiła informacja o przyjęciu przez królową Elżbietę i księcia Filipa szczepionki przeciwko COVID – 19. Para znajdowała się w grupie najwyższego ryzyka, dlatego decyzja o zaszczepieniu zapadła bardzo szybko. Monarchini zależało na tym, by cały świat poszedł w jej ślady, dlatego osobiście dopilnowała, aby to wydarzenie jak najszybciej dostało się do publicznej wiadomości. Podczas ostatniego wystąpienia miała szansę porozmawiać na temat wdrażania szczepień z kilkoma lekarzami. Jak głosi podpis pod oficjalnym nagraniem:

Jej Królewska Mość usłyszała o niezwykłej pracy zespołowej mającej miejsce w całej Wielkiej Brytanii oraz o ogromnym znaczeniu dostarczania szczepionki każdej społeczności. Królowa opowiedziała o swoim własnym doświadczeniu ze szczepionką i pogratulowała wszystkim ich niezwykłych wysiłków. W ostatnich tygodniach członkowie rodziny królewskiej odwiedzali ośrodki szczepień, aby podziękować wolontariuszom i kluczowym pracownikom za ich poświęcenie

Królowa z wielką chęcią opowiedziała także o tym, jak przebiegło szczepienie i jak czuje się kilka miesięcy po nim. Przyznała także, że dzięki dodatkowej ochronie poczuła się o wiele bezpieczniej.

O ile wiem, było to całkiem nieszkodliwe i bardzo szybkie. Miałam wiele listów od ludzi, którzy byli zaskoczeni tym, jak łatwo było dostać szczepionkę. A ukłucie było delikatne… wcale nie bolało – powiedziała Elżbieta II.

Zobacz też: Księżniczka Małgorzata Windsor, siostra Królowej Elżbiety - ślub, dzieci i inne ciekawe fakty z życia księżniczki 

Królowa Elżbieta II: Oficjalnie Królowa Stylu, a po godzinach... wyluzowana dresiara. Która z nas tak nie ma?

Królowa Elżbieta II w broszce z 1947 roku

Choć słowa królowej były najważniejsze w wystąpieniu, fani rodziny królewskiej zwrócili uwagę przede wszystkim na piękną broszkę Diamond Clematis, którą miała na sobie w dniu zaręczyn w 1947 roku. Ten niepozorny gest z pewnością miał być ogromnym ukłonem w stronę księcia Filipa, który aktualnie przebywa w szpitalu. I choć miłość pary królewskiej była trudna, zawikłana i pełna niezgodny, z pewnością była także przede wszystkim prawdziwa. Ostatnie wystąpienie monarchini to dowód na to, że nawet odległość nie jest w stanie przerwać myśli o ukochanej osobie.

Jeśli chcecie dopełnić swoją stylizację w iście królewskim stylu, polecamy broszki, które tak kocha Królowa Elżbieta II:

 

Pozostaje nam więc życzyć wszystkim takiej właśnie, prawdziwej miłości - bez niej świat byłby pusty. 

Fot. Screen z nbcnews.com

Zobacz też: Królowa Elżbieta II po raz pierwszy w maseczce od początku pandemii. To zdjęcie jest HITEM Internetu!

 Elżbieta II nie pozwala odkurzać dywanów! Powód? Nie zgadniecie!