Ostatnie miesiące to czas zawirowań na brytyjskim dworze. Śmierć księcia Filipa, głośny wywiad księcia Harry'ego i Meghan, który złym świetle stawia rodzinę królewską. Królowa Elżbieta musiała uporać się z naprawdę poważnymi problemami. Czy właśnie to było powodem pogorszenia się jej stanu zdrowia? Tego nie wiadomo. Pewne jest natomiast, że trafiła do szpitala, gdzie poddana została serii badań. Jak się czuje obecnie?

Królowa Elżbieta II w szpitalu — co się stało?

W środę królowa odwołała zaplanowaną podróż do Irlandii Północnej. Miała w otoczeniu poddanych świętować 100-lecie jej powstania. Pałac przekazał wówczas, że „niechętnie” zaakceptowała poradę medyczną, aby odpocząć przez kilka dni. 

Po publikacji sensacyjnej informacji magazynu "The Sun" o złym stanie zdrowia władczyni Wielkiej Brytanii, Pałac Buckingham potwierdził, że królowa Elżbieta II została hospitalizowana. Monarchini zmuszona była spędzić noc ze środy na czwartek w szpitalu Króla Edwarda VII. Została tam poddana „wstępnym badaniom”.  

Z dalszej części oświadczenia dowiadujemy się, że królowa Elżbieta II została wypisana ze szpitala w czwartek w porze lunchu i wróciła do zamku Windsor, a obecnie „pozostaje w dobrym nastroju”.

W samym tylko październiku Elżbieta II odbyła 11 oficjalnych spotkań w tym ostatnie w ten wtorek w ramach globalnego szczytu inwestycyjnego w Londynie. Chwilowa rezygnacja z dalszych podróży po królestwie okazała się koniecznością, zwłaszcza że w ostatnich dniach królowa musiała zacząć korzystać z laski.

W naszej galerii znajdziecie najnowsze zdjęcia królowej Elżbiety II. Trudno ocenić, czy faktycznie jej stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu.