Serial "Król" w Canal Plus w 2019

Dobra wiadomość dla fanów Szczepana Twardocha! Canal Plus zapowiada nowy serial na podstawie bestsellerowej powieści o przedwojennej Warszawie, czyli "Króla". To historia byłęgo żydowskiego boksera z Nowolipek, Jakuba Szapiro, który rządził w gangsterskim półświatku stolicy. Historia, którą zainteresowali się również reżyserzy teatralni - na spektakl "Król" w warszawskim Teatrze Polskim bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Za kamerą serialu "Król" w Canal Plus stanie Jan P. Muszyński, który ma na koncie hit "Wataha" o straży granicznej w Bieszczadach oraz "Ostatnią rodzinę" o rodzinie Beksińskich, za który to obraz Muszyński otrzymał Złotego Orła. Pewne jest, że Twardoch będzie współpracować z Muszyńskim i razem wyreżyserują serial.

Na razie nieznana jest obsada serialu "Król" w Canal+, trwają castingi do ról drugoplanowych.

O czym jest "Król" Twardocha?

„Król” rozgrywa się w mafijnym półświatku Warszawy lat 30. XX wieku. Akcja zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie trwa pojedynek bokserski o drużynowe mistrzostwo stolicy między falangistą Andrzejem Ziembińskim a Jakubem Szapirą, którego dopinguje środowisko żydowskie. Walce przygląda się Kum Kaplica - stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka. To elektryzująca opowieść, z fabularyzowanymi wątkami historycznymi, opowiedziana z perspektywy starego człowieka w Izrealu. Kim jest narrator? Co widział? Czego doświadczył?
W zeszłym roku powstała też druga część "Króla" - "Królestwo", która według opinii czytelników jest jeszcze lepsza niż pierwsza.

Kiedy premiera "Króla" w Canal Plus?

Zdjęcia do „Króla” wystartują wiosną tego roku, ale serial prawdopodobnie nie trafi na antenę Canal+ jesienią. Nie możemy się już doczekać, to z pewnością będzie dobry serial!