Kristen Stewart zagra księżną Lady Dianę

Aktorka Kristen Stewart wcieli się w postać księżnej Diany w nowym filmie biograficznym, który będzie zatytułowany "Spencer".

Taką informację podał magazyn „Variety”. Za reżyserię filmu ma odpowiadać Pablo Larrain, chilijski reżyser, scenarzysta i producent filmowy, który ma na swoim koncie między innymi film "Jackie" o życiu Jackie Kennedy po zamachu i zabójstwie jej męża, prezydenta Johna F. Kennedy'ego w 1963 roku. Za scenariusz filmu ma odpowiadać Steven Knight.

"Spencer": o czym dokładnie będzie film?

Film biograficzny "Spencer" skupi się na historii księżnej Walii i etapie, kiedy na początku lat 90. Diana podjęła decyzję o odejściu od księcia Karola. Przypomnijmy, że para rozstała się w 1992 roku, a Diana i Karol wzięli rozwód w 1996 roku.

Jak podaje "Variety" zdjęcia do filmu "Spencer" mają rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Kristen Stewart jako Diana: jak aktorka sprawdzi się w tej roli?

Wybór Kristen Stewart do roli Diany z pewnością jest dla wielu zaskoczeniem. Do tej pory aktorka była kojarzona przede wszystkim z rolą Belli z sagi "Zmierzch". Jednak warto pamiętać, że Stewart ma na swoim koncie świetne filmowe role.

Za kreację w filmie "Clouds of Sils Maria" zdobyła prestiżową nagrodę Cezara i tym samym była pierwszą amerykańską aktorką, która to osiągnęła. Kristen Stewart w ubiegłym roku zagrała między innymi w filmach: "Seberg" i w "Aniołkach Charliego".

Z pewnością rola księżnej Diany jest dla aktorki wyzwaniem, którego z przyjemnością się podejmie, bo kto nie chciałby zagrać takiej ikony jaką była księżna Diana.

My już nie możemy doczekać się pierwszych zdjęć z planu "Spencer".