Krisha Crosley jest doulą i pokazuje jak wygląda ciało podczas porodu. Te zdjęcia i video są po prostu niesamowite!

Krisha Crosley jest doulą, która postanowiła wykorzystać zasięg mediów społecznościowych, by poszerzyć wiedzę okołoporodową w społeczeństwie. Jej video na TikToku i Instagramie to nie tylko skarbnica wiedzy dla rodzących, ale też wiele ważnych informacji dla osób, które towarzyszą podczas porodu. Wniosek z jej profili wypływa jeden: czego możemy się spodziewać po kobiecym ciele? Wszystkiego! A moment narodzin to rzeczywiście prawdziwy cud!

Krisha uświadamia kobiety, jak działa ich ciało, co dzieje się z nim przed i w czasie porodu oraz instruuje, co mogą zrobić, by ten czas nie okazał się traumatyczny i bolesny. Amerykańska edukatorka pokazuje (i to bardzo obrazowo!), jak można współpracować ze swoim ciałem. 

Krisha Crosley uczy rzeczy, których nie dowiesz się na porodówce: pokazuje symulacje przeciskającej się główki dziecka (moment rozwarcia to jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy, jakie potrafi ciało!), instruuje jaka pozycja będzie najwygodniejszą dla rodzącej (tu liczy się nawet ułożenie stóp!) oraz jak ważne jest nawilżenie krocza. Jest tak wiele metod, które pomagają kobietom w mniej bolesnym porodzie, że pojawia się gorzka myśl, jak szkoda, że nikt nie uczył ich naszych mam i babć i jak ważna jest edukacja okołoporodowa, ruch feministyczny i działania takie jak "Fundacji rodzić po ludzku". 

Jej tiktokowe lekcje to nie tylko nauka rodzenia, ale też lekcja biologii, edukacja seksualna (a dla co wrażliwszych również antykoncepcja). Od niektórych naturalistycznych instruktaży oraz filmów udostępnionych za zgodą rodzących, uginają się nogi. Moment narodzin to magia, do której zdolne jest ludzkie ciało. 

Koniecznie zobaczcie zdjęcia w naszej GALERII: