Krem nawilżający na zimę w dobrej cenie

Zima na naszej szerokości geograficznej nie jest łaskawa dla skóry: suche powietrze, częste zmiany temperatury, wiatr, mróz, ogrzewane pomieszczenia, to wszystko sprawia, że szybciej ulega przesuszeniu. Nic dziwnego, że właśnie wtedy w naszych kosmetyczkach goszczą produkty o bogatych składach i gęstszych formułach: naskórek potrzebuje dodatkowej pomocy, aby jak najlepiej spełniać swoje funkcje ochronne. Oprócz składników nawadniających, takich jak kwas hialuronowy, w kremach na chłodniejsze pory powinny znajdować się również nawilżające lipidy, które "uszczelniają" płaszcz hydrolipidowy skóry i nie pozwalają na ucieczkę wody przez parowanie. Szczególnie polecanym składnikiem zimowej pielęgnacji są ceramidy, nazywane też "cementem międzykomórkowym".

O świetnych kremach z ceramidami pisałyśmy w tym artykule, jednak internautki odkryły niedawno jeszcze jeden HIT, który w dodatku kosztuje niewiele ponad 10 zł. O jakim kosmetyku mowa?  

To cudo, to nawilżający, naprawczy krem z ceramidami Ziaja, który kupisz w popularnych drogeriach. Choć krem dedykowany jest skórze 50+, po przejrzeniu składu możemy śmiało powiedzieć, że jest on bardzo uniwersalny. Co zawiera? Ceramidy, nawilżający skwalan, a także kwasy tłuszczowe pochodzące z oleju oliwkowego. Bogata konsystencja przyjemnie rozpływa się pod wpływem ciepła, a sam krem działa jak otulający okład, który ukoi i nawilży nawet ekstremalnie przesuszoną skórę. Same zobaczcie, co piszą o nim internautki na portalu wizaz.pl:

To jest jedna z najbardziej nawilżających rzeczy, jaką kiedykolwiek miałam! <3 - anonimowa wizażanka

Krem bardzo uspokoił moją cerę, która ma tendencje do zapychania, czerwienienia się przy zmianach temperatury, uczuleń - nic takiego nie nastąpiło, a wręcz przeciwnie, cera jest jakby wzmocniona i uodporniona - sasanka2222

Krem ślicznie nawilża, ładnie się wchłania, na drugi dzień buzia jest jakby wygładzona .Po miesiącu stosowania moja twarz wygląda na wypoczętą, ma jednolity koloryt. Widzę efekty ale nie tylko ja - koleżanka spytała mnie w pracy co robię z cerą, że tak świeżo wyglądam - marinka1237

Zobacz także:

Jak stosować krem nawilżający na zimę? Tak osiągniesz najlepszy efekt

Czasami nasza skóra potrzebuje mocnego "zastrzyku" nawilżenia, a zwyczajna aplikacja niewielkiej ilości kremu nie jest wystarczająca. Jeśli czujesz, że po umyciu twarzy cera jest ściągnięta i pojawiły się na niej suche skórki, wypróbuj nasz zimowy (ale nie tylko), pielęgnacyjny trik: solidną warstwę kremu nałóż na wilgotną skórę. Możesz poprzedzić ten krok aplikacją nawilżającego, czy wzmacniającego serum (ważne, aby nie zawierało kwasów złuszczających, retinolu i witaminy C, które "nie lubią" być rozwadniane). Ta metoda sprawia, że krem "zamyka" w naskórku jeszcze więcej wody. Rano twoja skóra będzie wygładzona i promienna!