Kręcone włosy - pielęgnacja

Włosy kręcone, zwłaszcza te z większym skrętem wbrew pozorom są trudne w pielęgnacji. Lubią się puszyć, są przesuszone i często trudno je okiełznać. Włosy kręcone myjemy letnią wodą, nigdy gorącą, ponieważ łuski wtedy otwierają się mocniej, i włos traci gładkość i połysk. Najlepiej na koniec przelać włosy chłodna wodą. Po każdym myciu najlepiej stosować odżywkę do spłukiwania do włosów kręconych, która wygładzi strukturę włosa i nada im blask. Dzięki niej łatwiej rozczeszemy mokre włosy.

Ja dodatkowo stosuję odżywkę bez spłukiwania na lekko osuszone włosy. Dzięki temu włosy się nie puszą i są trochę "cięższe", co w przypadku puszących się włosów jest zdecydowanie na plus. Pamiętajmy, że włosy kręcone rozczesujemy tylko na mokro, nigdy na sucho, bo po rozczesaniu suchych włosów, zawsze otrzymamy puch - a tego nie lubimy najbardziej.

Najlepiej, gdy włosy kręcone schną same. Wtedy skręca się najładniej, naturalnie i nie będziemy mieć efektu puszenia na końcach - bo suszarka niestety wysusza włosy.
Jeśli jednak włosy nie mogą schnąć same, zawsze używajcie dyfuzora, nigdy bezpośredniego strumienia ciepła. Dyfuzor jak najbardziej naturalnie wysuszy i skręci nasze loki. Na koniec warto jeszcze wgnieść w końcówki włosów olejek do włosów kręconych, lub inny kosmetyk wykańczający i utrwalający fryzurę. Dzięki czemu nasze loki powinny w niezmienionej formie dotrwać do wieczora.

Zastosuj kosmetyki, które poprawią kondycję puszących się loków:

Przy kręconych kosmykach warto wybierać produkty, które nie zawierają silikonów, ponieważ przeciążają włosy utrudniając ich kręcenie. Pamiętajmy, że każdy włos jest inny, dlatego produkty pielęgnacyjne wybieramy metodą prób i błędów. Jedną nadrzędną zasadą bez względu na typ włosów jest używanie odżywki na koniec mycia, aby domknąć łuski włosów.

Stylizacja włosów kręconych

Jeżeli nie możesz ujarzmić swoich niesfornych loków, a wyraźnie mają tendencję do kręcenia się, spróbuj naturalnej metody stylizacji włosów, którą stosuje nasza koleżanka redakcyjna, która jest posiadaczką średnioporowatych kręconych włosów.

Siemię lniane jest doskonałym produktem naturalnym, który nawilża włosy, dając im jednocześnie objętość i gęstość. Dodatkowo sprawia, ze loki są bardziej zdefiniowane i nie zagraża im obciążanie jak w przypadku niektórych kosmetyków do stylizacji. Zobacz, jak przygotować maseczkę:

Składniki:

Zobacz także:

  • 3 łyżeczki siemienia lnianego,
  • 3 szklanki wody,
  • łyżeczka soku z cytryny

Przygotowanie:

Pierwsza metoda - zagotuj w wodzie siemię lniane i dodaj sok z cytryny. Następnie po 2-3 minutach przecedź żel i odłóż siemię. Nałóż na kapiące włosy po umyciu i przeczesz je na całej długości. Delikatnie wmasuj w strukturę włosa i pozostaw do wyschnięcia.

Druga metoda - siemię lniane zalej letnią wodą i odstaw na całą noc. Następnie nałóż na kapiące włosy po umyciu i przeczesz je na całej długości. Delikatnie wmasuj w strukturę włosa i pozostaw do wyschnięcia.

Zobaczcie najładniejsze fryzury dla włosów kręconych ->>