Jak dobrać kostium kąpielowy?

Pakując się na wakacyjne wojaże, niezależnie od tego czy wybierasz się na nadmorskie szaleństwo wśród fal czy też beztroskie opalanie przy hotelowym basenie, nie może w Twojej walizce zabraknąć stroju kąpielowego. Idealny to ten, który doskonale podkreśli atuty każdej sylwetki i ukryje jej niedoskonałości. Poprosiłyśmy ekspertki marki Calzedonia o pomoc w wytypowaniu różnych sylwetek i idealnych pod nie kostiumów kąpielowych na lato.

Sylwetka typu kolumna - kostium kąpielowy

Jeśli Twoim typem sylwetki jest „kolumna”, z pewnością jesteś szczupła i wysoka. Dzięki temu, możesz sobie pozwolić na wybór kostiumu z wszelkimi rodzajami aplikacji, falbanek, a także dużych wzorów i pionowych pasków. Przy wyborze góry od bikini, sięgnij po model typu „trójkąt” lub opaska.
Dobierając dół zwróć uwagę na wiązanie po bokach lub mocno wykrojone majtki, które zaznaczą talię i dodatkowo wydłużą Twoje nogi. Decydując się na jednoczęściowy strój, model typu trikini będzie idealny.

Kostiumy kąpielowe dostępne w Calzedonia

Sylwetka typu gruszka

Jeśli masz figurę „gruszki”, można Ci pozazdrościć smukłej talii, która jest Twoim największym atutem. Nie bój się więc postawić ma kostiumy nadrukowane w duże wzory i poziome paski, które dodatkowo podkreślą Twoją sylwetkę. Przy wyborze góry od bikini, sięgnij po model typu „trójkąt” z szerokimi
ramionami lub opaska. Dobierając dół doskonałym wyborem będą majtki z wysokim stanem, a także te mocno wykrojone. Jeśli wolisz jednoczęściowy kostium, wszelkie drapowania lub sznurowania przy dekoldzie dodatkowo podkreślą Twój biust.

Sylwetka typu jabłko jaki kostium?

Głównymi cechami figury typu „jabłko” są zaakrąglone ramiona oraz szersze biodra. Atutem zaś smukłe nogi. Aby czuć się swobodnie w kostiumie kąpielowym, śmiało możesz poeksperymentować z modelami nadrukowanymi w małe wzory. idealną górą od bikini będzie dla Ciebie balkonetka z fiszbinami w kształcie litery U, która podniesie biust, a także modele wiązane na szyi. Wybraną górę możesz połączyć z majtkami z wysokim stanem lub drapowaniami po bokach. Dobierając stój jednoczęściowy, zwróć uwagę na wszelkie marszczenia z przodu lub detale przy dekoldzie.

Figura typu klepsydra

Figura typy „klepsydra” jest uznawana za ideał kobiecości. Powód? Pełny biust, mocno podkreślona talia i długie nogi to jej cechy charakterystyczne. Aby uwydatnić swoje atuty wybierz te fasony kostiumów kąpielowych, które są w podobnym kolorze i stylu. Takie połączenie nie zaburzy proporcji Twojej sylwetki. Decydując się na górę od bikini postaw na kroje podkreślające biust: balkonetka, push-up z wiązaniem na szyi lub opaska. Wybraną górę zestaw z majtkami wiązanymi na cienkie tasiemki po bokach. Jeśli zdecydujesz się na kostium jednoczęściowy, doskonałym wyborem będzie trinkini.

Zobacz także: