Królowa Elżbieta zagrożona wirusem Covid-19?

Pandemia koronawirusa może dotknąć każdego, bez względu na pochodzenie i pełnioną funkcję. Aktualnie członkowie brytyjskiej monarchii boją się o swoje zdrowie, zwłaszcza od czasu, kiedy książę Karol został zdiagnozowany pozytywnie. Jak donoszą media Karol wraz z żoną księżną Camillą przebywał na kwarantannie w posiadłości Balmoral Estate w Szkocji. Pałac od razu powziął też kroki do odizolowania królowej Elżbiety II i księcia Filipa, którzy ze względu na wiek, są w ścisłej grupie ryzyka zakażenia.

Pracownik królowej chory na koronawirusa

Niestety, według brytyjskiego tytułu "The Sun" jeden z najbliższych współpracowników królowej, jej lokaj, który na co dzień podawał monarchinii posiłki, wychodził na spacery z psami oraz zarządzał stanowiskiem pracy brytyjskiej królowej, ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pałac oficjalnie nie potwierdził tej informacji, ale źródła "The Sun" twierdzą, że każdy pracownik królowej i księcia będzie poddany badaniom, a wszyscy drżą o życie i zdrowie seniorów brytyjskiej monarchii.

Jedyna dostępna informacja o stanie zdrowia królowej, to komentarz rzecznika Pałacu sprzed kilku dni, kiedy ogłoszono, że książę Karol jest zakażony Covid-19. Powiadomiono wówczas opinię publiczną o "dobrym stanie zdrowia królowej".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on Jun 10, 2019 at 1:59am PDT