Koronawirus potwierdzony u pracownika McDonals’s

Koronawirus potwierdzony u jednego z pracowników McDodald’s. Restauracja fast food w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej została objęta dochodzeniem epidemiologicznym. Sanepid prosi o zgłaszanie się klientów, którzy odwiedzili lokal w dniach 27 lipca - 2 sierpnia. Po wykryciu zakażenia, lokal został zamknięty i zdezynfekowany. „Dziennik Zachodni” poinformował, że 37 pracowników McDonald’s skierowano na badania, a 26 na kwarantannę.

Przeczytaj też: Maseczki w sklepach będą obowiązkowe? Minister Zdrowia: "Nie ma wymówek"

Restauracja wydała oficjalne oświadczenie, w którym możemy przeczytać:

Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki). Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań - podkreśla w oświadczeniu restauracja.

Z sanepidem można się skontaktować, dzwoniąc pod numer: (32) 727-58-71, (32) 727-58-72 lub 536-746-412, lub mailowo pod adresem sekretariat@pssedg.pl.

Przeczytaj też: Znamy wytyczne GIS w sprawie powrotu dzieci do szkoły. Pewne rzeczy zaskoczą rodziców!

Koronawirus – rekord zachorowań w Polsce

W piątek (07.07) padł nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce, jak możemy przeczytać na twitterze Ministerstwa Zdrowia. Poinformowało ono o 809 nowych przypadkach, które pochodziły z województw: śląskiego (259), małopolskiego (144), mazowieckiego (104), łódzkiego (46), wielkopolskiego (46), pomorskiego (41), podkarpackiego (35), opolskiego (26), dolnośląskiego (22), lubuskiego (21), warmińsko-mazurskiego (17), lubelskiego (14), zachodniopomorskiego (14), świętokrzyskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8) i podlaskiego (1).

Resort zdrowia poinformował również o śmierci z powodu COVID-19 kolejnych 13 osób w wieku od 56 do 92 lat. Do zgonów doszło m.in. w Tychach, Gliwicach, Zduńskiej Woli, Łodzi i we Wrocławiu.

Zobacz także:

Przeczytaj też: Koronawirus na weselach: nowe zalecenia już przerażają nowożeńców!