Konkurs podszyty pasją został ogłoszony z okazji 30-lecia firmy Strima i magazynu „Burda Style” na polskim rynku. Jego uczestniczki szyły swoje kreacje na podstawie wykrojów Burdy. Napłynęło ponad 500 zgłoszeń, z których jury z niemałym trudem wybrało kilkanaście prac finałowych. Ich autorki zostały zaproszone do wzięcia udziału w pokazie mody, który odbył się podczas imprezy urodzinowej firmy Strima.

W pierwszy weekend września odbyło się spotkanie w Poznaniu. Już podczas próby atmosfera była wyśmienita, a nastrój podekscytowania udzielił się wszystkim. Emocje sięgnęły zenitu wieczorem. Zaproszeni goście mogli podziwiać piękne kreacje naszych czytelniczek prezentujących je na czerwonym dywanie. Zachwytom nie było końca. Wszystkie prace spotkały się z ogromnym uznaniem i zebrały wielkie owacje. W najtrudniejszej sytuacji było jury, bo dokonanie wyboru laureatek wydawało się niemożliwe, a nagrody należały się wszystkim paniom. Ostatecznie jednak wyłoniono laureatki.

  • Nagrodę Grand Prix magazynu „Burda Style” przyznaliśmy Emilii Pędrak za bajkową suknię z tiulu.
  • Nagrodę Grand Prix Strima otrzymała Magdalena Ryl-Panek prezentująca kreację wieczorową z satyny i koronki.
  • Drugie miejsce zajęła Iwona Szlażas, która uszyła kwiecisty komplet retro.
  • Trzecie miejsce przypadło Natalii Borys za letnią stylizację składającą się ze spódnicy i topu.
  • Nagrodę publiczności w internetowym głosowaniu zdobyła Katarzyna Maria Michalska za białą sukienkę na ramiączkach.

W gronie finalistek znalazły się także: Hanna Berger-Boińska, Małgorzata Bodzioch, Oliwia Janiczek, Beata Kiliszewska-Adamiak, Agnieszka Klemińska, Magdalena Kozubek, Jadwiga Nosal, Marta Płonka, Aga Pyl, Dominika Rozkrut, Hanna Urbańska.

Panie otrzymały dyplomy, a potem wszyscy wspólnie bawiliśmy się na urodzinach Strimy. Atmosfera była wspaniała, a czas spędzony w gronie pasjonatów szycia – bezcenny.

Zobaczcie relację z uroczystości w naszej galerii: