Koncerty live "by nie czuć się samotnie" 

"Kwarantanna na na. Co to? Koncerty live z domów artystów Kayaxu. Po co? Żeby pobyć razem. Żeby posłuchać ulubionego wykonawcy. Żeby na chwilę zapomnieć. Żeby nie czuć się samotnie. Żeby poczuć, że nie tylko my utknęliśmy w naszym mieszkaniu. Ale przede wszystkim po to, aby wraz ze Szlachetna PACZKA wesprzeć tych, którzy potrzebują teraz naszej pomocy".

Tak wydarzenie na Facebooku opisują jego twórcy. Na pierwszy ogień idzie Krzysztof Zalewski, który zagra kameralny koncert przeplatany z interakcją z publicznością. Dziś o 18:00 będziemy mieli możliwość posłuchania go...bez wychodzenia z domu, a przy tym możemy zrobić coś dobrego dla innych. Jak? Już tłumaczymy.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/244474286590121/

"Każdy z nas nie ruszając się z kanapy i stosując się do zaleceń, może wspomóc osoby samotne i starsze - tych, którzy szczególnie teraz cierpią przez izolację. Co zrobić? W trakcie występów i po ich zakończeniu będzie możliwość przekazania datku na działania podejmowane przez Szlachetną Paczkę podczas epidemii koronawirusa".

Zbiórka będzie realizowana za pośrednictwem funkcjonalności “Przekaż datek” i będzie dostępna podczas transmisji live jak i przy postach z zapisanymi koncertami na stronie Facebook app. Facebook nie pobiera żadnych opłat od zbiórek prowadzonych na platformie.

"Kampania Kwarantanna na na to tylko część działań jakie Facebook podejmuje w tych szczególnych okolicznościach. Z dumą wspieramy inicjatywy takie jak #WzywamyPosiłki, Widzialna ręka i wiele innych. W tym projekcie chcemy jednoczyć się by nieść pomoc osobom starszym i samotnym, które są dziś w szczególnie trudnej sytuacji. Stawiamy w nim także na społeczną odpowiedzialność nas wszystkich. Pozostanie w domu ma głęboki sens dla powstrzymania epidemii, ale może też mieć duże znaczenie dla wspierania tych, którzy pozostają na zewnątrz niosąc bezpośrednią pomoc. - powiedział Robert Bednarski, dyrektor regionalny Facebooka w Europie Środkowo-Wschodniej".

Na środę zaplanowano natomiast występ Mery Spolsky. Piątek będzie należał do duetu KARAŚ/ROGUCKI.