Koncert dla nauczycieli

Nauczyciele w Polsce są zmuszeni rozpocząć kolejny tydzień strajku. Sytuacja cały czas jest napięta, ponieważ od dzisiaj trwają egzaminy gimnazjalistów. 

Rząd i związkowcy do tej pory nie znaleźli porozumienia w tej sprawie, a obaw jest coraz więcej, zarówno ze strony nauczycieli, rodziców i samych uczniów.

Chociaż sytuacja nie jest łatwa dla nikogo, to nauczyciele dostają olbrzymie wsparcie od wszystkich. Takiego wsparcia udzielają gwiazdy, artyści, dziennikarze i większość społeczeństwa. Po wielu słowach poparcia od takich osób jak Anja Rubik, Maja Ostaszewska, Olga Tokarczuk, teraz nauczyciele mogą liczyć na kolejny dowód, że nie są sami w tych trudnych momentach. Artystka i reżyserka - Maria Sadowska wpadła na pomysł zorganizowania koncertu dla nauczycieli i apeluje do artystów, żeby przyłączyli się do tego projektu. 

Koncert dla nauczycieli: kto wystąpi?

Maria Sadowska na swoim profilu na Facebooku wzywa wszystkich artystów do wzięcia udziału w koncercie i wsparciu nauczycieli: "Kochani przyjaciele artyści! Organizujemy w środę pod Teatrem Studio wielki koncert poparcia dla nauczycieli!" Jak podkreśla Sadowska koncert dla nauczycieli ma być gestem solidarności z nauczycielami i apeluje, żeby w tym dniu młodzież przyszła na to wyjątkowe wydarzenie.

Chcemy przyciągnąć młodzież i pokazać im, jak ważna jest solidarność i zaangażowanie społeczne - napisała Sadowska na Facebooku.

Udział w koncercie dla nauczycieli potwierdziło już wiele gwiazd, między innymi Natalia Kukulska, Mika Urbaniak, Big Cyc, Wienio, No Logo. Maria Sadowska czeka na kolejnych chętnych: "Apeluję do kolegów, aby wystąpili razem z nami".

Jesteśmy przekonane, że wzorem koncertu "Artyści przeciw nienawiści" organizowanego przez Dodą, również i ten koncert będzie wielkim wydarzeniem.

Koncert dla nauczycieli: kiedy i gdzie?

Koncert dla nauczycieli jest zaplanowany na środę - 17 kwietnia pod Teatrem Studio w Warszawie, który mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. 

Patrząc na komentarze pod postem Marii Sadowskiej pomysł zorganizowania takiego wydarzenia bardzo spodobał się Internautom. 

"Doceniamy, dziękujemy za zrozumienie, jak wielką jest to sprawa dla nas wszystkich: edukacja", "Wspaniały gest solidarności", "Szacun", "Pani Mario, świetny pomysł, brawo za inicjatywę, udanego koncertu".

Koncert dla nauczycieli: bilety

Jak na razie nie ma szczegółowych informacji na temat biletów na koncert dla nauczycieli. Będziemy was informować na bieżąco i aktualizować materiał.

Koncert dla nauczycieli lub jego fragmenty prawdopodobnie będzie transmitowany przez stacje telewizyjne. Czekamy zatem na szczegółowe informacje na ten temat.

Czy wybierzecie się na koncert poparcia dla nauczycieli?