W zasadzie kolor roku Pantone 2017 to Greenery, czyli zielonkawy. Odcień zieleni na granicy z żółtym. Jasny, świeży i bardzo wiosenny zielony będzie hitem we wnętrzach 2017, podobnie jak w zeszłym roku była nim nieoczywisty róż i pastelowy niebieski (Serenity, Rose Quartz). 

Greenery Pantone 2017 ma symbolizować odnowę i odmłodzenie, czyli nowy rok jest idealnym czasem, żeby pomyśleć jak zaaranżować kolor 2017 we wnętrzach. Oczywiście nie polecamy zmieniać całego wystroju mieszkania, ale można doskonale przemycić zielonkawą barwę w detalach i wykończeniach. 

Tapety i niewielkie meble

Zielona tapeta (niekoniecznie jednolita - może np. przedstawiać palmowe liście) położona jedynie fragmentami na ścianie w dużym pokoju lub sypialni albo miękka sofa czy fotel w zieleni do kompletu. To będą najmodniejsze akcenty Twojego domu w 2017.

Zastawa stołowa, wazony, ceramika

Zostając na chwilę przy detalach - jeśli nie macie ochoty na wymianę nowych mebli, a nade wszystko cenicie sobie jednolitą biel lub szarość swoich ścian (bo uwielbiacie skandynawski design) postawcie na dodatki. Misy z zielonej porcelany czy zielone szkło butelek służących za wazoniki na półce czy stole lub piękna zastawa stołowa w modnym odcieniu Greenery - wszystkie chwyty dozwolone.

Rośliny

To chyba najprostszy sposób na dodanie zieleni naszym wnętrzom. Pewnie dlatego, że najmniej inwazyjny. W 2017 postawcie na zielone sukulenty, które są dość łatwe w pielęgnacji. Potrzebują sporo słońca, ale niewiele wody, a ich zielonkawe odcienie wprowadzą wiosnę do każdego mieszkania.

ZOBACZ TEŻ:

Zobacz także:

MODNE KOLORY NA WIOSNĘ 2017

ZARA HOME WYPRZEDAŻ ZIMA 2016: CO WARTO KUPIĆ?