Kolekcja IKEA dla zwierząt

IKEA to jeden z najpopularniejszych sklepów wnętrzarskich na świecie, w którym w akcesoria i meble do domu zaopatruje się tysiące rodzin. Jednak do tej pory żaden z projektantów szwedzkiej marki nie pomyślał o innej, dość licznej domowej grupie - kotach i psach. To im kupujemy tony zabawek, nowe akcesoria, kolejne poduszki i koce. W wielu domach zwierzęta są traktowane jak członkowie rodziny i trudno się temu dziwić. 

Wygląda na to, że IKEA postanowiła nadrobić straty i stworzyć przydatne dizajnerskie produkty dla zwierzaków. W kilku krajach na świecie (Kanada, USA, Francja i Japonia) już pojawiła się kolekcja LURVIG. Lurvig to po szwedzku „włochaty”. Przy powstaniu akcesoriów i mebli dla naszych pupili pracował osobny zespół projektowy i eksperci weterynarii. Kolekcję podzielono na część dla psów i na tę dla kotów. Produktów dla psów jest zdecydowanie więcej (nawet smycze i szelki oraz woreczki "posprzątaj po swoim psie"). Wielbiciele kotów będą mogli w IKEA zaopatrzyć się w matę do drapania czy półprzeźroczysty przenośny tunel do zabawy.

W skład linii wchodzą też m.in. specjalne domki, łóżeczka i oczywiście edukacyjne zabawki. W marcu 2018 IKEA ma zamiar wprowadzić kolekcję do kolejnych swoich sklepów. Mamy nadzieję, że Polska jest na liście! 

Nie sądzicie, że mebelki LURVIG są po prostu urocze?