10-latka powiesiła się, bo chciała zrobić challenge z Tik Toka

Co chwilę dochodzą do nas informacje o ofiarach niebezpiecznych zabaw na Tik Toku. Poparzenia, podduszenia, a także zgony - to efekty wyzwań zwanych challenge'ami, które podejmują młode osoby nie zważając na ich konsekwencje.

Takiego wyzwania podjęła się na początku grudnia 2021 roku 10-letnia Nylah Anderson z Pensylwanii. Dziewczynka chciała wziąć udział w popularnym wyzwaniu na Tik Toku o nazwie blackout challenge. Wyzwanie polega na podduszaniu się, aż do utraty przytomności.

Nylah weszła do szafy i powiesiła się na pasku od torebki. Nieprzytomną córkę znalazła jej mama. Dziewczynka trafiła do szpitala. Niestety nie udało jej się uratować. Po kilku dniach pobytu na intensywnej terapii Nylah zmarła.

Mama zmarłej dziewczynki pozywa Tik Toka

Tawainna Anderson, matka Nylah, winą za śmierć dziecka obarcza TikToka. Kobieta pozwała TikToka i firmę ByteDance, do której należy popularny serwis. Zdaniem matki dziewczynki do śmierci córki przyczynił się algorytm TikToka, który miał zarekomendować dziewczynce film zachęcający do udziału w niebezpiecznym wyzwaniu blackout challenge.

W pozwie powołano się na raporty pokazujące szkodliwy wpływ mediów społecznościowych na psychikę dzieci. Podkreślono, że algorytmy "żerują na wrażliwych użytkownikach". Oczywiście chodzi tutaj o dzieci.

Pani Anderson ma nadzieję, że pozytywny wyrok sądu w tej sprawie uchroni inne rodziny przed tragedią, której ona sama doświadczyła.

Chcę pociągnąć tę firmę do odpowiedzialności. Nadszedł czas, aby położyć kres tym niebezpiecznym wyzwaniom, aby inne rodziny nie musiały doświadczać takiego bólu, z jakim my zmagamy się każdego dnia - mówi Tawainna Anderson.

Rzecznik serwisu w rozmowie z portalem "People" odpowiada na zarzuty: 

Zobacz także:

- Cały czas dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników i usuwamy zagrażające im treści w przypadku ich znalezienia.

To cię może zainteresować:

Przybywa ofiar wyzwań z Tik Toka 

Przypadek tragicznej śmierci 10-latki nie jest odosobniony. W styczniu 2021 roku opisywałyśmy śmierć 10-letniej dziewczynki z Włoch. Antonella Sicomero podobnie jak Nylah postanowiła dołączyć do popularniego na Tik Toku wyzwania "black-out challenge".

10-letnia Antonella postanowiła podjąć się wyzwania przy użyciu paska od szlafroka. Kiedy młodsza siostra dziewczynki zorientowała się, że z siostrą jest coś nie tak, natychmiast powiadomiła rodziców. Mimo wysiłków lekarzy u dziewczynki doszło do zatrzymania krążenia.

- Dalej nie wierzę w to, co się stało. Nie wierzę, że mojej ukochanej córeczki nie ma już z nami przez jakąś zabawę w Internecie. Jedyne, co mogę teraz zrobić, to przekazać jej organy innym dzieciom, aby uratować czyjeś życie - mówił wówczas zrozpaczony ojciec dziewczynki.

Całą historię możecie przeczytać w artykule: