Jak zrobić kokardę z włosów krok po kroku?

Kokarda z włosów to dość awangardowe uczesanie, ale właśnie o to chodzi - taka fryzura, jak żadna inna podkreśla indywidualność kobiety, która ją nosi. Jeżeli z obawy przed stopniem skomplikowania takiego upięcia włosów, zawsze wstrzymywałaś się z jego wykonaniem, mamy dla ciebie dobrą informację - stylową kokardę wykonasz w kilka minut. 

Im dłuższe włosy, tym łatwiej wykonasz kokardę. Minimalna długość to do ramion. Jak wykonać kokardę z włosów krok po kroku?

 1. Dokładnie rozczesz włosy. Jeśli masz włosy kręcone lub falowane, to warto pasma włosów wyprostować. Warto w tym celu użyć kosmetyków termoochronnych.
 2. Zaczesz wszystkie włosy do tyłu i zwiąż je na czubku głowy w koński ogon. Na gumce zakręć kilka pętelek, a przy ostatniej - przeciągnij włosy przez gumkę do połowy ich długości. W ten sposób powstał wachlarz z włosów.
 3. Wachlarz dzielimy na dwie równe części. Każdej z nich nadajemy schludny kształt imitujący pętelki kokardy.
 4. Z pozostałych kosmyków (tych wystających spod gumki) robimy wypełnienie kokardy. Łapiemy je zatem i górą przewijamy do przodu, równo pośrodku pętelek kokardy, starając się jednocześnie wcisnąć je pod wcześniej zaplecioną gumkę.
 5. Nadajemy kokardzie nienaganny kształt.
 6. Całość fryzury, zwłaszcza w okolicach gumki dodatkowo zabezpieczamy wsuwkami lub kosmetykami utrwalającymi.

Po wykonaniu powyższych kroków kokarda z włosów jest już gotowa.

Kokarda z włosów z warkoczem: jak zrobić?

Kokarda z włosów nie musi znajdować się na czubku głowy. Inny wariant tego uczesania przewiduje ułożenie kokardy z tyłu i zwieńczenie jej efektownym warkoczem. Ta technika jest równie łatwa i wymaga użycia tych samych akcesoriów. Jak wykonać kokardę z warkoczem? Poniżej zamieszczamy dokładną instrukcję.

 1. Zaczesujemy wszystkie włosy do tyłu.
 2. Oddzielamy boczne pasma i wiążemy je w kucyk (z tyłu głowy) - to one posłużą nam do stworzenia kokardy.
 3. Następnie postępujemy, jak przy układaniu fryzury na czubku głowy - przez ostatnią pętelkę gumki przeciągamy włosy do połowy i układamy wachlarz.
 4. Dzielimy go na równe części, a z pozostałych włosów tworzymy środkową część.
 5. Kokarda jest już gotowa, teraz wystarczy zapleść warkocz. 

Najbardziej efektownie, kokarda prezentuje się w połączeniu z kłosem. Znajdujące się tuż pod kokardą włosy dzielimy na dwie równe części. Z zewnętrznej części prawego pasma wyodrębniamy kosmyk, którym następnie oplatamy prawe pasmo. Dobieraną część przekładamy do lewej części włosów. Analogicznie postępujemy z drugiej strony - z zewnętrznej części lewego pasma wyodrębniamy kosmyk, który następnie przekładamy nad pasmem i dołączamy do prawej części. Oba kroki powtarzamy aż do zaplecenia warkocza, który wiążemy u dołu gumką. Całość utrwalamy lakierem do włosów. 

Kokarda na włosach pasuje wszystkim?

Kokarda z włosów to fryzura typowo dziewczęca, która pasuje każdej nastolatce. Świetnie wygląda też na głowie dziewczynki. Nie znaczy to jednak, że wiek nastoletni wyznacza granicę, której nie należy przekraczać, co to, to nie! 

Dorosła kobieta, nosząca kokardę z włosów, zyskuje sporo dziewczęcego uroku, a jeżeli taki image koresponduje z jej stylem ubierania, takie uczesanie będzie do niej idealnie pasować. Najbardziej zadowolone z kokardy będą panie o delikatnych rysach twarzy.

Fryzura kokarda to hit na lato?

Lato to czas większej swobody, nie tylko w kwestii ubioru, ale także fryzury. Letnie festiwale i inne imprezy pod gołym niebem zachęcają, żeby nieco odmłodzić swój wygląd. Z drugiej strony, wiele z nas lubi po prostu wyróżniać się z tłumu osób, a miesiące letnie stwarzają ku temu fantastyczną okazję. Jaskrawe kolory, luźne, a nawet skąpe ciuchy - gdy na zewnątrz panuje upał, każda z nas chce przecież poczuć się swobodnie.

Kokarda na głowie to świetne uzupełnienie letniej stylizacji. Jest nieformalna, zatem doskonale współgra z krótkimi spódniczkami, szortami i letnimi, zwiewnymi sukienkami. Doskonale pasują do niej okulary przeciwsłoneczne, zwłaszcza modele retro i o fantazyjnych kształtach. Z takim uczesaniem, zawsze będzie towarzyszyć ci młodzieńczy look. W ten sposób łatwo zamanifestujesz swój dystans do siebie i do otaczającego cię świata. Kokarda z włosów ma jeszcze jedną zaletę - sprawi, że nawet na największej letniej imprezie, z całą pewnością wyróżnisz się z tłumu.

Nie można nie wspomnieć także o praktycznym aspekcie takiej fryzury. Lato to męcząca pora roku, zwłaszcza dla kobiet, które zostały obdarzone gęstymi włosami. Układając kokardę, odsłaniasz kark, więc skóra może oddychać, a promienie słoneczne stają się mniej uciążliwe. W ten sposób, niwelujesz problem pocenia i przy okazji - zyskujesz bardzo efektowny look. 

Co przyda się do zrobienia kokardy z włosów?

Kokarda z włosów jest łatwa w wykonaniu, należy jednak pamiętać, że uczesanie to wymaga użycia kilku akcesoriów. Na szczęście, lista rekwizytów jest krótka.

Co będzie potrzebne? Przede wszystkim: gumka do włosów, kilka wsuwek i szczotka do włosów. Przyda się też środek utrwalający uczesanie. Najodpowiedniejszy będzie lakier do włosów, ale można użyć też pianki do stylizacji, jeżeli akurat taki kosmetyk mamy pod ręką. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, każda kobieta ma w swojej kosmetyczce wszystkie przybory, niezbędne do wykonania efektownej kokardy. Jeżeli nie, polecamy Ci akcesoria z naszego sklepu: