Są piękne i wykształcone, ale są singielkami i nie mogą znaleźć miłości swojego życia. A czas leci, są coraz bardziej zdesperowane. Szukają winy w sobie. Z czego wynika to, że błyskotliwe i atrakcyjne kobiety nie mogą znaleźć miłości swojego życia? Psychologowie szukają odpowiedzi.

Oto 5 typów kobiet, które działają odstraszająco na płeć przeciwną (albo z którymi na dłuższą metę nie da się wytrzymać).

1. DO RANY PRZYŁÓŻ

Jesteś nadskakująca i zbyt dostępna, to niedobrze. Czasami kobieta, kiedy za mocno się zaangażuje zupełnie zmienia front. Na pierwszej randce jest dowcipna, seksowna i intrygująca, lekko niedostępna, ale kiedy zdobędzie mężczyznę nie odstępuje go na krok. To błąd! Nawet jeśli bardzo Ci na nim zależy, pamiętaj że on potrzebuje przestrzeni. Tak, żeby za Tobą zatęsknić i czuć, że powinien zdobywać Cię każdego dnia. To typ kobiety, która kiedy osiągnie swój cel (tzn. zdobędzie faceta) zapomina o wszystkim i skupia się wyłącznie na partnerze. To nie jest dobra strategia...

2. WSZYSTKO ZROBIĘ SAMA

Na początku to się oczywiście podoba, kobieta radzi sobie ze wszystkim sama. Czego chcieć więcej? Ale jeśli w parze idzie to, że wie wszystko najlepiej, chce rządzić w każdej sytuacji i nie dopuszcza do siebie innego zdania, a tym bardziej pomocy. To już może w związku przeszkadzać. W końcu bycie parą, to kompromis, ustalenie warunków które pasują każdemu. Dlatego zachowanie proporcji, jest bardzo istotne.

3. EGOISTYCZNA KSIĘŻNICZKA

Zobacz także:

Wygląda jak bogini i chce, żeby mężczyzna spełniał jej każdą zachciankę. To się nie uda na dłuższą mętę. Mężczyzna na początku jest nią zafascynowany i zauroczony, ale z czasem przestaje być sobą, odsuwa się od niego jego najbliższe otoczenie. To przekłada się na jego złe samopoczucie, związki z "księżniczkami" są bardzo trudne i często kończą się rozstaniem.

4. SŁODKA DO GRANIC

Związek z kobietą, która jest słodka do granic to bardzo trudne zadanie. To kobiety, które potrafią operować tysiącami synonimów do słowa "kochanie", trzymać swojego partnera non stop za rękę, nie odstępować go na krok. Ulewający się lukier, to nie jest sposób na udany, trwały związek.

5. SZYBKIE TEMPO

Na pierwszym spotkaniu ciężko to wyczuć, zazwyczaj są to kobiety bardzo inteligentne i zdeterminowane. Mają swój cel i kiedy spotkają kogoś kto spełnia ich oczekiwania, chcą szybko się z nim związać. Nie zawsze podoba się to mężczyznom. Wręczanie kluczy od mieszkania po tygodniu znajomości, to nie jest dobry pomysł. Czasami warto zwolnić tempo i dać się ponieść chwili.