Elvis Presley: romantyczny kochanek czy niewierny drań?

Mit Elvisa Presleya jako symbolu seksu próbowało już obalać wielu autorów publikacji na temat "króla rock'n'rolla". Podobno niedługo po tym, jak Elvis stał się międzynarodową gwiazdą, jego osobowość zmieniła się niemal nie do poznania: z łagodnego romantyka miał stać się "cieniem samego siebie", posądzanym o stosunki z 14-latkami, a nawet o przemoc seksualną na jednej ze swoich partnerek upadłym gwiazdorem. Nie zmienia to jednak faktu, że Elvisa zawsze otaczał krąg rozkochanych w nim dziewcząt marzących o tym, by choć na nie spojrzał. Niektóre z nich doczekały się czegoś więcej. Jakie były kobiety Elvisa Presleya?

Priscilla Presley - jedyna żona Elvisa

Najbardziej znaną kobietą Elvisa jest oczywiście Priscilla Presley, jedyna żona Presleya, która wytrwała w małżeństwie z nim przez 6 lat. Elvis i 10 lat młodsza Priscilla doczekali się córki, Lisy-Marie, która przyszła na świat niecały rok po ślubie muzyka z młodziutką modelką:

Myślę, że to najładniejsza dziewczyna, jaką kiedykolwiek widziałem. Ma cudowne błękitne oczy i jest śliczną brunetką. W Niemczech spotykałem się z wieloma dziewczętami, zarówno z Niemkami jak i Amerykankami, ale Priscilla przewyższa je wszystkie - mówił o swojej jedynej żonie.

Priscilla poślubiła Elvisa w Las Vegas w wieku 22 lat, jednak poznała go jako 14-latka podczas jednej w z wielu imprez organizowanych w domu muzyka w Bad Nauheim, w Niemczech. Choć ich miłość zakończyła się rozstaniem, Priscilla i Elvis po rozwodzie nadal utrzymywali dobre stosunki.

Powodem rozstania był m.in. romans Priscilli ze swoim trenerem karate, Mikiem Stone. W swojej książce Elvis i ja Priscillia wspomina również brak seksualnego zainteresowania muzyka: "Powiedział mi, zanim się pobraliśmy, że nigdy nie był wstanie kochać się z kobietą, która miała dziecko. Zaczynałam wątpić w swoją atrakcyjność. Moje fizyczne i emocjonalne potrzeby nie zostały zaspokojone".

Kobiety Elvisa Presleya: co je łączyło, a co różniło?

Największa miłość Elvisa nie była jednak jedyną - nim poznał swoją przyszłą żonę, muzyk spotykał się z Natalie Wood - aktorką, którą uwiódł tym, że na randki wynajmował... całe kino. Podobno jedną z rzeczy, która wpłynęła na klęskę tej relacji, miały być interwencje matki Elvisa, która nie przepadała za Natalie.

Inną kobietą o tym samym nazwisku związaną z Elvisem była Anita Wood - osobowość telewizyjna, która podobno miała nawet przyjąć pierścionek zaręczynowy od gwiazdora. Anita zerwała z ukochanym gdy dowiedziała się, że Presley równie silną fascynacją darzył Priscillę - swoją późniejszą żonę.

O romansie z Candice Bergen - aktorką nominowaną do Złotego Globu - mówi jedna z książek o miłościach Elvisa Presleya. Z muzykiem Candice poznała się jako młodziutka dziewczyna, jednak nigdy nie tworzyli razem oficjalnego związku. Autorka tej samej książki wspomina o romantycznej relacji Elvisa z Cybill Shepherd, która miała określać Elvisa mianem "słodkiego" i "doskonale całującego", jednak jego podejście do życia nie wystarczało Cybill, by myśleć o nim poważniej.

Zobacz także:

Całkiem niedawno w jednym z wywiadów o gorącym romansie z "królem rock'n'rolla" mówiła Rita Moreno, która - by odegrać się na niewiernym Marlonie Brando - dała się uwieść Presleyowi. Jednak - w przeciwieństwie do wielu innych kobiet, które ulegały jego urokowi - Rita miała świadomość, że Elvis to dość infantylny i mało dojrzały kandydat na partnera.

Był słodki, ale nieco nudny. Był typowym chłopakiem ze wsi - mówiła o nim.

Film o Elvisie Presleyu: kiedy będzie można zobaczyć nowe dzieło Baza Luhrmanna?

Nie wiadomo, czy Baz Luhrmann - reżyser znany m.in. z filmu "Moulin Rouge" w fabule swojej opowieści o Elvisie poświęcił sporo miejsca jego miłościom, ale wiemy już, kto zagra kultową postać. Jest to Austin Butler, któremu partnerować będzie Tom Hanks wcielający się w postać menedżera Elvisa, Toma Parkera. W filmie wystąpią również m.in. Olivia DeJonge jako żona Priscilla, Maggie Gyllenhaal jako matka Presleya oraz Kodi Smit-McPhee ("Psie pazury") Premiera zapowiadana jest na 24 czerwca 2022 roku.