Kobieta z nadwagą ofiarą hejtu 

Alicia Mccarvell to tiktokerka i kobieta z nadwagą, którą na platformie obserwuje obecnie ponad 5 milionów osób. Na Tik toku publikuje posty związane z szeroko pojętym lifestylem. Pokazuje swoje stylizacje, udostępnia rutynę ćwiczeniową, opowiada o swojej cerze, ale też wstawia zabawne filmiki, reakcje i posty związane z promowaniem ruchu body positive. Alicia często w swoich social mediach pokazuje także swojego męża. Ostatni film tiktokerki, w którym pokazała ich wspólne szykowanie się na przyjęcie został viralem. Wszystko za sprawą...wagi kobiety! 

Alicia jest kobietą plus size, natomiast jej partner pasjonuje się fitnesem i regularnie uczęszcza na siłownię, dzięki czemu jest bardzo umięśniony. Kiedy internauci zobaczyli różnicę w ich wadze, na tiktokerkę wylała się fal hejtu. Ludzie stwierdzili, że Alicia ma “zbyt przystojnego męża” i na niego nie zasługuje. Pojawiły się nawet teorie, które miały wyjaśnić ich związek. Część osób zasugerowała, że mężczyzna musi być gejem i używa tiktokerki jako swojej przykrywki. Inni internauci pytali, czy kobieta miała już nadwagę, kiedy zaczynali się spotykać.  

@aliciamccarvell My forever wedding date @scottymc4 original sound - cam

“Dlaczego uważasz, że jestem mniej wartościowa od ciebie” 

Wideo tiktokeri w ciągu kilku dni stało się viralem. Kobieta przyznała, że jej mąż zaczął nawet otrzymywać wiadomości od innych kobiet, mówiących mu, że powinien być z kimś chudszym. Po hejcie, jaki spadł na Alicię postanowiła ona w kolejnym nagraniu odpowiedzieć na negatywne komentarze. Stwierdziła, że w obecnym świecie większość z nas postrzega swoją wartość przez pryzmat tego jak wyglądamy.  

Opublikowaliśmy banalne nagranie, które publikują wszystkie pary w tym serwisie. Wszyscy jednak usłyszeli o moim i wiemy dlaczego. Zgodnie ze współczesnymi standardami piękna nasz związek nie ma sensu. Świat patrzy na nas i automatycznie ceni Scotta bardziej niż mnie.  

Gdy coś im się nie zgadza, usiłują wymyślić jakąś narrację z mojej strony, żeby to wszystko składało się w całość, na przykład "pewnie nie była gruba, kiedy się poznali" czy "musi być bogata". Scott z kolei musi zostać "umniejszony", wmawiając mu, że jest gejem albo jest fetyszystą. Panuje przekonanie, że ktoś, kto jest fizycznie wysportowany, nie może być z otyłą kobietą. A to wszystko tylko dlatego, że świat nas nauczył, jakoby to ciało było podstawą naszej oceny  - powiedziała w nagraniu.  

Na koniec podkreśliła, że nie jest zazdrosna o swojego męża, ponieważ wie, że “idealne ciało” u partnerki nie jest dla niego priorytetem. Oboje patrzą na charakter, dobroć, poczucie humoru. Kobieta zaapelowała do ludzi, żeby przestali oceniać innych na podstawie wyglądu i pojmowali piękno u innych nieco szerzej.  

Ludzie ciągle mnie pytają, czy jestem o niego zazdrosna, a ja mówię, że nie. Wszyscy są zdziwieni, a to po prostu dlatego, że najlepsze, co mają ich zdaniem do zaoferowania, jest właśnie ciało. A to, jaką mam figurę, nie jest nawet blisko szczytu jego listy tego, co ceni najbardziej. Ceni moje poczucie humoru, zaangażowanie i to, że się o niego troszczę - wskazuje.