Nie dawano jej szans na macierzyństwo

Leah Williams w wieku 19 lat zaczęła się zmagać z zaburzeniami odżywiania. Przyczyna anoreksji u młodej kobiety wcale nie leżała w niezadowoleniu ze swojej figury, jak to bywa w większości przypadków. Problemy z zaburzeniem odżywiania pojawiły się po ... usunięciu zęba.

- Moje zaburzenia odżywiania nie zaczęły się z powodu nieakceptowania mojego wizerunku. Usunęłam ząb, ale część korzenia została, a naprawienie tego zajęło sporo czasu. Nie mogłam jeść i tak to się zaczęło. Wpadłam w pułapkę i potem bardzo trudno było się z niej wydostać.

Kiedy Leah miała 20 lat, urodziła synka Jacoba. Wtedy usłyszała, że prawdopodobnie nie będzie mogła mieć już więcej dzieci. Jako powód lekarze podali zaburzenia odżywiania. Choroba spowodowała, że waga Leah spadła do 38 kg, a cykl menstruacyjny zatrzymał się. 

Mój lekarz ogólny powiedział, że nie będę mogła mieć więcej dzieci z powodu anoreksji.

Przeczytaj także:

Pokonała chorobę i jest mamą 9 dzieci

Leah udało się pokonać chorobę w wieku 24 lat. W międzyczasie związała się z 49-letnim mężczyzną. Początkowo para nie planowała powiększania rodziny.

- Nie chciałam mieć więcej dzieci po tak długim okresie bycia samotną matką, ale potem zdecydowaliśmy inaczej.

Leah i Nick zdecydowali się na powiększenie rodziny. Dzisiaj 40-letnia Leah jest mamą 9 dzieci. Najstarszy syn Jacob ma 21 lat, Eleanor - 15, Evie - 12, Morgan - 10, Ben - 7, Frankie - 6, Vinnie - 4, Emmie - 2 i najmłodsza Edith - 4 miesiące.

Zobacz także:

- Słyszałam, jak ludzie mówili, że nie mogą uwierzyć, że znów jestem w ciąży. Ale ja też nie mogę w to uwierzyć – to cud, że moje ciało wróciło do normy - mówi Leah.

Leah śmieje się, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym temacie.

Mój lekarz rodzinny nadal się śmieje do dziś, ponieważ nie może uwierzyć, że przeciwstawiłam się przeciwnościom losu - dodaje.