"Chcę mieć dziecko, ale mój facet chyba nie"

Pewna kobieta mieszkająca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po dziewięciu latach małżeństwa złożyła pozew rozwodowy, ponieważ jej mąż nie przestrzegał planu leczenia niepłodności.

Małżonka od wielu lat starała się o dziecko. Lekarze potwierdzili, że para może mieć dzieci, pod warunkiem, że mąż będzie przestrzegał stałego planu leczenia. Kobieta przyznała, że przez wszystkie lata małżeństwa, od początku leczenia niepłodności, przestrzegała wszystkich zaleceń specjalistów, by zajść w ciąży.

- Robiłam wszystko, co w mojej mocy, by plan się powiódł. Niestety mój mąż zrujnował plan leczenia z powodu zaniedbania i nudy – mówiła przed sądem w Fujairah.

ZOBACZ TEŻ:

Rozwód nie musi oznaczać końca. To może być nowy początek [OPINIA EKSPERTA]

Dorota Szelągowska opowiedziała o rozpadzie swojego trzeciego małżeństwa

Kobieta dodała, że po tym, jak wszystkie jej metody przekonywania zawiodły, a mąż nieustannie szukał wymówek, by tylko przerwać leczenie, postanowiła złożyć wniosek o rozwód.

Rozwód - jakie przyczyny?

Małżonka co prawda przyznała, że mąż ją kocha i szanuje, a ich życie małżeńskie wolne jest od jakichkolwiek problemów, nie licząc niespełnionego marzenia o posiadaniu potomstwa. W tym temacie, jak twierdzi kobieta, mąż bardzo ją zawiódł, a jego brak zaangażowania wpływa na ich związek.

Sąd w Fujairah postanowił odroczyć rozprawę, by móc wysłuchać zeznań męża – czytamy w depeszy Reuters.

Zgadzacie się z taką decyzją kobiety? Czy ma prawo rozwieść się z mężem z powodu zaniechań w leczeniu niepłodności?

ZOBACZ TEŻ: