Po latach dominacji minimalizmu oraz stylu skandynawskiego do wnętrz powraca klasyka. Coraz bardziej cenimy sobie subtelne elementy dekoracyjne, ubrane w niewyszukane formy i kolory dodające szyku i blasku. Wnętrza urządzone w tradycyjnej konwencji inspirują także projektantów i miłośników pięknego wzornictwa. To dzięki nim nabierają zupełnie nowego charakteru. Kreacje wnętrz w stylu modern classic przyciągają uwagę pomysłowością, ciekawymi detalami, jakością i rozwiązaniami, których urok oprze się upływowi czasu. Dotyczy to także aranżacji stołu, gdzie na plan pierwszy wybija się odpowiednio dobrana zastawa stołowa.

Stylistyka modern classic harmonijnie komponuje się z uniwersalną bielą, dodając jej klasy i dyskretnej elegancji. Piękno tego stylu tkwi w prostocie form oraz subtelności detali zdobnych. Podobnie jest z dekoracją stołu. Coraz częściej gości tu tradycyjna porcelana, w swym naturalnym kolorze złamanej bieli. To właśnie biel nadaje dodaje aranżacji stołu ozdobnego charakteru i stylistycznej lekkości. Co ma takiego w sobie porcelana Villa Italia, że wciąż urzeka klasyczną prostotą i niewymuszoną elegancją? W ofercie producenta znajdziemy nowoczesne serwisy obiadowe i kawowe o prostej minimalistycznej formie, które przyciągają uwagę delikatnymi i bardzo subtelnymi zdobieniami. Do nich należą klasyczne kolekcje z białej porcelany, inkrustowane 24-karatowym złotem czy platyną, jak np. zestaw obiadowy Rarita Gold czy Orlando. Dzięki ręcznie wykonanym dekoracjom serwisy te nabiera wyjątkowego wyglądu, stając się prawdziwą ozdobą stołu.

Aranżacja stołu w stylu modern classic to nie tylko biała porcelana. Przy mniej formalnych spotkaniach czy okazjach możemy postawić na kolor - najlepiej okraszony złotem. Uwagę przyciągnie wykonany ze szkła okrągły talerz do ciasta lub owoców, jak np. zdobiony w tropikalne liście w kolorze matowego złota model Evita w odcieniu granatu. Wisienką na torcie będzie jednak czarny zestaw stołowy, jak np. dostępny w ofercie Villa Italia komplet Otello. Czerń często pojawia się aranżacjach w stylu modern classic, ponieważ tworzy z jasnymi barwami wyrazisty kontrast tonalny, który wzmacnia wrażenie nowoczesności. Możemy jednak użyć jej w każdym stylu, któremu chcemy dodać pazura.

 
Na kompletną aranżację stołu składa się jednak nie tylko porcelana. Charakter stylizacji podkreślą dodatki w postaci obrusów, serwet, sztućców, ale też dekoracyjnego i użytkowego szkła. W aranżacjach w stylu modern classic z jednej strony doskonale sprawdzą się dodatki o neutralnym charakterze – białe obrusy, szklane patery czy miseczki. Najlepiej zestawiać je z dekoracyjną zastawą stołową o wyrazistym wzorze. Z drugiej strony, gdy zdecydujemy się na prostą, białą porcelanę wizerunku całości dopełnią złote lub srebrne dodatki – sztućce, pierścienie na serwetki czy świeczniki. Aranżację stołu uzupełni bukiet świeżych kwiatów, np. lilii czy chińskich róż.

www.villaitalia.pl