Kinga Rusin na Instagramie - karaibskie wakacje

Dziennikarka, aktywistka społeczna i właścicielka popularnej eko marki kosmetycznej Kinga Rusin odpoczywa aktualnie ze swoim partnerem Markiem na wakacjach. Para swoją podróż rozpoczęła od wizyty w Grecji, aktualnie zwiedza jednak nieco bardziej odległe, karaibskie wyspy. Od kilku tygodni gwiazda publikuje na swoim Instagramie relację z wyjazdu, fani mogli obejrzeć zdjęcia m.in. z bajecznego Portoryko czy Saint Kitts i Nevis oraz wyspy St. Lucia. Rusin z partnerem pojechali jednak na wakacje nie tylko w celu wypoczynkowym - próbują "wycisnąć z wyjazdu ile się da" i działają biznesowo ze swoimi kosmetykami Pat & Rub. W mediach społecznościowych nie brakuje też bardzo romantycznych zdjęć twarzy TVN z Markiem, ostatnio para wrzuciła zdjęcie w czasie tropikalnego deszczu, chroniąc się pod liściem z palmy. King Rusin jest zachwycona wyspą St. Lucia i w opisach stara się przekazać fanom uroki tego miejsca.

"Chłonę to miejsce wszystkimi zmysłami. Woda, powietrze ten niesamowity zapach dżungli, śpiew ptaków i dźwięki cykad - totalny odlot(...)", napisała pod ostatnim zdjęciem z rajskiej plaży. 

Kinga Rusin aktywistka

Kinga Rusin stara się też podczas egzotycznych biznesowych wakacji uwypuklić problemy Karaibów, które zmagają się m.in. z niekontrolowaną wycinką lasów. 

 

"St Lucia to połączenie turkusowego, ciepłego morza, pięknych plaż i ... dżungli. Karaiby mają klimat tropikalny, ale ten nie jest jednorodny. Na wyspach można znaleźć zarówno tropikalne sawanny jak i lasy równikowe - tak jak tu. St Lucia jest naprawdę piękna i co najważniejsze ciagle jeszcze w dużym stopniu dziewicza. Na St Lucii zabroniona jest wycinka drzew, a lasy stanowią 77% powierzchni całej wyspy. Ps. Dlaczego władze w krajach „trzeciego świata” wiedzą, że przyroda jest dobrem narodowym i należy ją chronić wszelkimi możliwymi metodami, a w takich „cywilizowanych” jak nasz robią dokładnie odwrotnie...? Wycinka drzew na St Lucii kojarzona jest wyłącznie z kolonialnym wyzyskiem. Czym są z tej perspektywy masowe wycinki mające obecnie miejsce w polskich lasach? Parki Narodowe stanowią 1% powierzchni Polski a i tu, jak wiemy, wycina się cenne drzewa. I robi to nam nasz polski rząd. Podziwiajmy przyrodę na całym świecie, ale nie zapominajmy, że prawdziwe skarby mamy ciagle jeszcze we własnym domu. Chociaż już coraz mniej...", napisała w jednym z postów. 

Świetnie, że dziennikarka wykorzystując swoje zasięgi działa proekologicznie, warto śledzić ją na Instagramie!