Jajko kinder niespodzianka przyczyną zatrucia u trzylatki

Jajka kinder niespodzianka to jedne z ulubionych słodyczy dzieci na całym świecie, zwłaszcza teraz w okresie wielkanocnym. Tymczasem rodzice powinni być bardzo ostrożni zanim zdecydują się podać je dzieciom. Jedna z mam opisała dramatyczną sytuację, która przytrafiła się jej trzyletniej córeczce.

Charlotte Elizabeth Wingfield z Wielkiej Brytanii na swoim profilu na Facebooku opowiedziała o zatruciu Salmonellą u swojej córeczki. Dziewczynka zjadła jajko kinder. W pewnym momencie temperatura wzrosła u niej do 39 stopni. Dziecko było bardzo osłabione. Przespało 21 godzin, a rodzice mieli problem z jego wybudzeniem. 

Była bez życia. To był widok łamiący serce, patrzeć na moją zazwyczaj pełną energii i żądną przygód, aktywną dziewczynkę w zupełnie odmiennym stanie do tego, jak zachowuje się zazwyczaj. Miała martwe oczy – opisuje matka. 

Lekarz stwierdził zatrucie Salmonellą. Dziewczynka trafiła do szpitala. Po kilku dniach została wypisana, jednak ponownie musiała wrócić, bo jej stan znowu uległ pogorszeniu.

Kobieta zaapelowała do wszystkich rodziców:

Proszę, sprawdźcie daty swojej czekolady i wyrzućcie ją jeśli przydatność do spożycia mieści się w opisywanych terminach. 

Jajko zjedzone przez trzylatkę zostało wyprodukowane w belgijskiej fabryce Ferrero. 

Ferrero wycofuje jajka kinder i inne produkty

Firma Ferrero wycofuje ze sklepów swoje produkty. Na liście są: 

Zobacz także:

  • Kinder Niespodzianka Maxi,
  • Kinder Schoko-Bons ,
  • Kinder Maxi Mix Peluche, zawierających produkt Kinder Schoko-Bons,
  • Kinder Mini EGGS.

W swoim oświadczeniu napisali:

- Ferrero współpracuje z europejskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem żywności w związku ze zgłoszonymi przypadkami salmonelli. W ramach środków prewencyjnych Ferrero zdecydowało o wycofaniu ze sprzedaży produktów Kinder Niespodzianka Maxi, Kinder Schoko-Bons ,Kinder Maxi Mix Peluche, zawierających produkt Kinder Schoko-Bons oraz Kinder Mini EGGS.

Wszystkie produkty marki Kinder wyprodukowane przez belgijski zakład, bez względu na numer partii oraz datę przydatności są na bieżąco usuwane z magazynów i sklepowych półek.

To Cię również zainteresuje:

Jak objawia się Salmonella?

Salmonella to choroba wywoływana przez bakterie Salmonella. Pierwsze objawy mogą wystąpić po około 6 godzinach. Zazwyczaj w przedziale 12-36 godzin. Choroba najczęściej utrzymuje się przez 2 do 7 dni.

Objawy salmonelli:

  • gorączka, 
  • ból brzucha,
  • ból mięśni,
  • biegunka, 
  • nudności
  • czasami wymioty.

Jeśli te objawy zauważycie u dziecka, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

W Polsce jak na razie nie odnotowano żadnego przypadku zatrucia produktami Ferrero. Klienci, którzy zakupili słodycze tej marki mogą zwrócić je w miejscu zakupy lub skontaktować się z serwisem konsumenckim Ferrero.

Przeczytaj także: