Nela Mała Reporterka to drobna urocza dziewczynka, którą pokochały miliony dzieci. Ale wielką sympatię Nela wzbudza także w ich rodzicach. Bo tej dziewczynki po prostu nie da się nie lubić! Mimo ogromnych sukcesów i doświadczeń, o których niejeden dorosły mógłby tylko pomarzyć, Nela pozostała skromna. Nawet bardzo! Gdy na początku tego roku odbierała nagrodę Bestesllery Empiku 2016, tylko delikatnie się uśmiechała i widać było, że obecność fotoreporterów ją peszy. A sukces, jaki osiągnęła, jest przecież potężny! Co dokładnie udało się osiągnąć 12-letniej Neli? Na czym polega jej sukces? Sprawdź!

Nela otrzymała nagrodę EMPiKU za swoją książkę „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”. Tym samym Nela Mała Reporterka to najmłodsza laureatka Bestsellerów Empiku w historii tej nagrody! Zwyciężyła w największym polskim plebiscycie kulturalnym już drugi rok z rzędu. Dzieci czekają z wypiekami na twarzy na każdą nową książkę Neli. Ostatnią propozycją małej reporterki jest "Nela i polarne zwierzęta", jaka ukazała się 15 listopada nakładem Burda Książki.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy na gali Bestsellery EMPiKU: Katarzyna Bonda, Agnieszka Woźniak-Starak, Jessica Mercedes Kirschner

Nela zadedykowała nagrodę EMPiKU wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy czytają jej książki:

To dzięki nim właśnie tę nagrodę trzymam dzisiaj w rękach. Chciałabym jeszcze bardzo podziękować moim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierają. Dziękuję.

W 2016 roku Nela Mała Reporterka wydała aż dwie książki. Opowiedziała w nich o wielu ciekawych przygodach, których doświadczyła w trakcie egzotycznych podróży w głąb dżungli, a także przemierzając szerokie oceany i odwiedzając koło podbiegunowe. Wszystkie książki Neli Małej Reporterki cieszą się ogromną popularnością – przede wszystkim uczą, opisują odległe kraje oraz inne kultury, rozbudzają apetyt dzieci na podróżowanie oraz poznawanie świata. Najnowsza książka "Nela i polarne zwierzęta" na pewno też będzie hitem!

Poza pisaniem książek Nela Mała Reporterka nagrywa również filmy z podróży oraz prowadzi audycję radiową „Nela i tajemnice świata”, a także prowadzi konto na Instagramie.

A tak Nela mówi o sobie:

Zobacz także:

Jestem prezenterem-podróżnikiem. Podróżuje po świecie od piątego roku życia. Mam 11 lat, kocham przyrodę i wyprawy. Wspięłam się już na Andy w Boliwii, zwiedzałam wulkany i gejzery, podziwiałam Machu Picchu w Peru, zaprzyjaźniłam się z Masajem w Afryce, głaskałam tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach zeszłam 120 metrów w głąb jaskiń, widziałam 2 miliony nietoperzy wylatujących na żer, ratowałam żółwia na Filipinach... A ostatnio obserwowałam dzikie orki w Norwegii, które przepływały tuż obok mnie. Wszystko to relacjonowałam do kamer, żeby opowiedzieć dzieciom o świecie i przyrodzie. Dzięki moim reportażom i książkom, każdy może podróżować ze mną i przeżywać wspaniałe przygody. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on pragnę poznawać świat i ratować zwierzęta.

Czyżby rosła nam druga Martyna Wojciechowska?

Przypomnijmy, że to właśnie do Martyny i do Neli ustawiła się największa kolejka fanów podczas zeszłorocznych Targów Książki w Krakowie. Byliśmy tam z kamerą: